לא רואים את הקץ: האירו יורד ב-0.7% מול הדולר לשפל חדש, 1.233 דולר לאירו

בארץ האירו התחזק ב-1.1% ל-4.71 אגורות, הדולר זינק ב-1.6% ל-3.819 שקלים. ראש המרכז הבינלאומי ללימודי מדיניות מוניטרית צופה שהאירו ימשיך לסגת
|
(קרדיט: Getty images Israel)

הסערה בשוק המט"ח התחדשה היום, כשהאירו ממשיך לאבד גובה מול הדולר ומול מרבית המטבעות בעולם, על רקע החששות מיציבות גוש האירו. מנגד, בשוק המקומי התחזק היום האירו בשיעור חד של 1.1% מול השקל ושערו היציג נקבע על 4.7098 שקלים. הדולר התחזק בשיעור חד יותר של 1.6% ושערו היציג נקבע על 3.819 שקלים.

בשעה זו נסחר האירו בירידה של 0.7% מול הדולר וברמה של 1.233 דולר לאירו, זאת לאחר שמוקדם יותר הוא כבר הצליח להתאושש ולעבור לירידה של 0.1%. עבור האירו מדובר בשפל של יותר מארבע שנים מול הדולר.

"הפיחות באירו הוא חדשות טובות מאוד לאזור, כיוון שכלכלת שאר העולם צומחת", אמר צ'ארלס וויפלוס, ראש המרכז הבינלאומי ללימודי ובנקים בג'נבה לבלומברג. "זה הולך לתרום רבות ועשוי להציל את גוש האירו ממיתון חוזר". וויפלוס טוען שערך האירו בטווח הארוך צריך לעמוד בין 1.1-1.2 דולר ומעריך כי המטבע ירד קודם ל-1.1 לפני שהוא יתקן בחזרה ל-1.2.

וויפלוס מחזיק בדעה דומה לאנליסטים ב-UBS ו-BNP פאריבה שמאמינים כי משבר החוב של אירופה ימשיך לדכא את האירו בשנים הבאות. ירידה בערך המטבע הופכת את מוצרי החברות המקומיות לאטרקטיביות יותר ולכן במצב בו הצמיחה העולמית צוברת תאוצה וירידה בערך האירו החברות הגדולות ביבשת הישנה יהנו מהגדלת ההכנסות מייצוא.

בראיון שנתן יו"ר האיחוד האירופי ז'ן קלוד ג'נקר הוא אמר שהוא מוטרד מהיחלשותו של המטבע האירופאי, אך אין צורך לנקוט בצעדים כדי להגן על המטבע.

בזירת המאקרו, הבוקר פורסמו נתוני הצמיחה ביפן ברבעון הראשון שעלו ב-4.9% במונחים שנתיים. כמו כן, בגרמניה עלה מדד המחירים ליצרן לחודש אפריל ב-0.8%, מעל התחזיות של האנליסטים שצפו לעלייה מתונה יותר של 0.5%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות