קרן המטבע בתחזית מטרידה למערכת הבנקאות העולמית

 |  (2)
"חלשים מכדי להתאושש"
שליש מהבנקים במדינות העשירות בעולם כל כך חלשים כך שאפילו העלאת הריבית לא תצליח להוציאם מהבעיות שלהם, כף לפי קרן המטבע הבינלאומית ששיגרה היום מסר מטריד לסקטור החשוב בעולם. 
כשליש מהבנקים האירופים, עם היקף נכסים של 8.5 טריליון דולר, וכרבע מהבנקים בארה"ב, עם היקף נכסים של 3.2 טריליון דולר, כלולים בקטגוריה הזו שאותה קרן המטבע הבינלאומית הגדירה: "חלשים מכדי להתאושש". 
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
קרן המטבע: "הדבר מצביע על הצורך בשינויים יסודיים גם במודלים העסקיים וגם במבנה המערכתי כדי להבטיח מערכת בנקאות רעננה ובריאה". עם זאת, באופן כללי, המאזן של הבנקים נמצא ברמה טובה יותר לעומת המשבר הפיננסי העולמי. 
על רקע הסביבה המאתגרת והריבית הנמוכה, בקרן המטבע ציינו את רווחיות הבנקים האירופים שעומדת על פחות מחצי לעומת התקופה שבין השנים 2006-2004 בממוצע. אם לא די בכך, ההכנסות ממסחר ונגזרים נמוך בכשליש לעומת טרום המשבר, לפי הערכת קרן המטבע הבינלאומית.
קרן המטבע הבינלאומית דוחקת לפעול במהירות, במיוחד באירופה, שם נדרשת פעולה ללא דיחוי. זה המקום להזכיר את הטלטלה שנרשמה מתחילת השנה (והגיע לשיאה בשבוע שעבר) במניית דויטשה בנק שנאלץ להתמודד כיום עם דרישת משרד המשפטים האמריקאי ליישוב תביעות בהיקף של 14 מיליארד דולר.
נזכיר כי אתמול חתכה קרן המטבע הבינלאומית את תחזית הצמיחה לארה"ב ולמדינות השכנות בצפון לצמיחה של 0.6% ב-2016 ולצמיחה של 0.3% ב-2017.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תמשיכו עם הכותרות האלה, שנתיים הזקנה רק מדברת
  אזרח 05/10/2016 23:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השוק רק עולה
  סגור
 • 1.
  השווקים מוזרקים בדולרים הפכו לכלי משחק בידי הנגידים
  אלי 05/10/2016 17:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הפן הכלכלי של החברות הפך למישני והמשקיעים מחכים למעשה לעדר האחרון שיכנס לפירמידה כדי לברוח.
  סגור