הדולר היציג רשם עליה קלה: "פריצת רמת ה-4.25 שקלים תסמן המשך עליות"

כך אומר טל עבדה, סמנכ"ל ההשקעות של כלל פורקס. הדולר היציג התחזק ב-0.16% ל-4.214 שקלים
|
הדולר היציג רשם עליה קלה: "פריצת רמת ה-4.25 שקלים תסמן המשך עליות"

עליית מפלס החששות בקרב המשקיעים בבורסות ברחבי העולם, ובעיקר הנפילות במניות הפיננסים, הביאה להתחזקות של הדולר מול המטבעות המרכזיים, בעיקר אתמול. הדולר עדיין נחשב כמפלט בטוח לשמירת ערך הכסף ולכן הוא מתחזק.

נזכיר כי שוקי המניות בארה"ב צללו ביותר מ-3% אתמול כאשר בורסות אירופה צנחו בממוצע בכ-3.7%. מניית בנק אוף אמריקה נפלה בכ-23% למרות שהבנק דיווח על רווחים מרשימים ברבעון הראשון השנה, הרבה מעל התחזיות המוקדמות.

גם היום נרשמות ירידות חדות בבורסות אירופה, לאחר שבפתיחת המסחר דווקא נרשמו עליות. גם החוזים על מדדי וול סטריט מאותתים על צפי לפתיחה שלילית.

הנפילות באו על רקע דיווח לגידול מהותי ברזרבות להלוואות רעילות. הפרסום הפריך את האופטימיות אשר שררה בשווקים בשבועות האחרונים ובכך מנעה ממשקיעים להחזיק במטבעות אחרים אשר באה לטובת הדולר. "המשקיעים ממתינים לפרסום דוחות נוספים שצפויים להתפרסם השבוע, כגון וולס פארגו ובנק או ניו יורק-מלון", כך אומר רודיאן רחננאנייב, בכיר בפינוטק.

טל עבדה, סמנכ"ל ההשקעות של כלל פורקס, אומר הבוקר כי "הדולר ממשיך להתחזק למול בשקל בעקבות התחזקותו בעולם. הצמד אירו/דולר ירד מתחת לקו התמיכה החשוב 1.30, לאחר שבחודש האחרון נסחר מעל 1.37 דולר לאירו. רצף של נתונים מעודדים מארה"ב ובראשם ירידה מספר דורשי האבטלה ועליה באימון הצרכנים, ממשיכים לתת רוח גבית לדולר למול רוב המטבעות העיקריים. בשוק המקומי מתקרב הדולר לרמת התנגדות מרכזית ב- 4.25 שפריצתה תסמן המשך עליות".

הדולר היציג התחזק ב-0.16% ל-4.214 שקלים והאירו נותר ללא שינוי ונקבע על 5.455 שקלים. בעולם מתחזק הדולר מול הייו היפני ב-0.18% לרמה של 98.09 יין לדולר. האירו נסחר סביב 1.2933 דולר לאירו.

הדולר האוסטרלי מתחזק ב-0.3% לרמה של 0.70 דולר לדולר אוסטרלי. "אנחנו במיתון אך הכלכלה חזקה ונצא ממנו מהר יחסית. מצבנו טוב יותר מהרבה כלכלות אחרות בעולם. כך אמר היום נגיד הבנק המרכזי של אוסטרליה, גלן סטיבנס, בנאום באדלייד.

"המשימה של הממשלה והבנק המרכזי לחזק את האמון והבטחון בקרב הצרכנים. הפעלנו בחודשים האחרונים צעדים נחרצים הן בצד הפיסקאלי והן בצד המוניטארי. כלכלת סין מתחילה להראות סימני חזרה לצמיחה וזה כמובן יתרום להתאוששות שלנו", אמר סטיבנס.

נזכיר כי הריבית באוסטרליה ירדה בתחילת החודש ב-0.25% לרמה של 3% במטרה לנסות למנוע את הכלכלה המקומית מלגלוש למיתון עמוק. הריבית ירדה בחודשים האחרונים ב-4.25% לשפל היסטורי חסר תקדים, בדומה למשקים מפותחים אחרים בעולם, בעת שקובעי המדיניות בארץ הקנגרו מנסים למתן את השפעות המשבר הכלכלי העולמי על המשק המקומי, בעיקר בעקבות נפילת מחירי הסחורות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות