פולסון: דרושים עוד מוצרי משכנתאות כדי לסייע ללווים

"ממשל בוש עומל כדי למנוע ממספר רב של אנשים לאבד את בתיהם כלל שניתן". עוד הוסיף: "הממשל מזהה לווים רבים שעומדים בפני שיעורי ריבית גבוהים ועל כן עלינו ליצור התחרבות במגוון מוצרי המשכנתאות"
|
פולסון: דרושים עוד מוצרי משכנתאות כדי לסייע ללווים

יותר מוצרי משכנתאות דרושים על מנת לעזור לבעלי הבתים לשמור על בתיהם, כך אמר היום מזכיר האוצר של ארה"ב, הנרי פולסון. פולסון הצהיר שממשל בוש עומל כדי למנוע ממספר רב של אנשים לאבד את בתיהם ככלל שניתן. הוסיף, כי הממשל מזהה לווים רבים שעומדים בפני שיעורי גבוהים ועל כן עלינו ליצור התרחבות במגוון מוצרי המשכנתאות.

הממשל והקונגרס עושים מאמצים כבירים על מנת לסייע לבעלי הדירות לשמור על בתיהם, בעוד בעיות שוק משכנתאות הסאב-פריים ממשיכות. כשני מיליון משכנתאות בשיעור עשויות לעבור התאמה לשיעור ריבית גבוה יותר עד לסוף השנה הנוכחית. בסוף החודש שעבר, הציע הנשיא בוש מספר דרכים, כדי לצמצם את הבעיות בשוק הסאב-פריים בניהן מימון חוזר של המשכנתאות על ידי ה-FHA.

הצעת בוש היא אחת מאותן הצעות שהגיעו מוושינגטון. הצעות אחרות כוללות מתן אפשרות לענקית המשכנתאות Fannie Mae, לרכוש עוד הלוואות בתים ולהבטיח עוד הלוואות יקרות. מוקדם יותר היום, ראש החברה, Daniel Mudd, אמר כי החברה מוכנה לספק נזילות לשוק המשכנתאות.

כאשר התדיין עם ה-NAF אמר Mudd, כי החברה תמשיך להגדיל את כמות המשכנתאות שהיא תרכוש. החברה ביקשה מהגורמים הרגולטורים לרכוש עוד משכנתאות ובכך ולהזרים עוד נזילות לשוק הכסף. אולם, עד כה הרגולטורים דחו את הבקשה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות