"Expedia ו-VMware נסחרות בתמחור אטרקטיבי"

מדוע מעדיפים המשקיעים מניות ערך על פני מניות צמיחה? לקראת עונת הדוחות: בית ההשקעות אופנהיימר מצביע על שינוי בהעדפות המשקיעים ומעבר ממניות "צמיחה" למניות "ערך"

|
(3)
בורסה, צילום: Istock
לקראת "עונת הדוחות" לרבעון השלישי של 2019, מעדכנים באופנהיימר, את הרכב רשימת "אופקים רחבים" שלהם. בבנק ההשקעות בחרו לצרף לרשימה שתי מניות בעלות מנועי צמיחה ארוכי טווח, אשר נסחרות להערכתם בתמחור אטרקטיבי.
המניה הראשונה, היא מניית VMware (סימול: VMW) מובילת תוכנת הווירטואליזציה וענן המחשוב שנהנית ממעבר הארגונים לסביבת הענן ומספקת ללקוחותיה חסכון משמעותי בהורדת הוצאות. היא מחליפה בסקטור הטכנולוגיה, את מניית סיסקו (CSCO) - המושפעת לרעה מסביבת המאקרו הכללית ומהגברת התחרות בתחומי פעילותה. 
המנייה השנייה היא מניית Expedia (סימול: EXPE) שמציגה האצה בקצב הצמיחה ברבעונים האחרונים ונהנית ממעבר הצרכנים להזמנות טיסות ומלונות דרך האינטרנט, אך נסחרת בדיסקאונט משמעותי ביחס למתחרות Booking.com (סימול: BKNG) הציבורית ו-AirBNB  הפרטית.
אל מול הגדלת החשיפה לסקטור הצריכה, עם הוספת מניית Expedia, באופנהיימר מצמצמים את מספר הנציגות בסקטור התעשיה משתיים לאחת. מי "שמשלמת את המחיר" ויוצאת מהרשימה היא מניית פדקס (סימול: FDX) "הסובלת מהאטה בסחר הגלובאלי ומלחצי תחרות".
המגמות  והסיכונים המרכזיים בשוק
על אף העובדה שמדדי המניות בארה"ב קרובים עדיין לרמות שיא, באופנהימר מסמנים מספר מגמות מדאיגות. ראשית, בחזית הפוליטית, המתח שיוצרות מלחמות הסחר בין ארה"ב לסין. כמו גם, רעשי הברקזיט באירופה אליהם התווספו גורמי סיכון נוספים, כמו מתקפה על מקורות הנפט הסעודיים, והיערכות למהלך הדחתו של נשיא טראמפ. 
שנית, בפן המאקרו כלכלי, נמשכת החלשות בנתוני התעסוקה ובמדד מנהלי הרכש ISM בארה"ב (כאשר אירופה כבר מפגינה סימני מיתון). גם בשוקי ההון ניתן לראות עליית מודעות המשקיעים לסיכונים, שכבר החלה לאחרונה להעיק על השווקים.
העדפת מניות "ערך" על מניות "צמיחה"
באופנהיימר מזהים מגמה של העדפת אפיקי "ערך" על פני "צמיחה". זאת לאור הירידות הבולטות בשוק המניות בארה"ב באפיקי הצמיחה, שהפגינו לאורך שנים ארוכות ביצועי יתר מרשימים. כך, קיבלו מספר הנפקות ענק כמו אובר (UBER), ליפט (LYFT) וסלאק (WORK) קבלת פנים צוננת. כמו גם, ביטול מתוקשר של הנפקת WeWork, הורידו את תיאבון המשקיעים לשאר ההנפקות "החמות", והובילו לירידות חדות במניות של חברות צמיחה שזכו לפני כן לרמות תמחור גבוהות במיוחד.
עם זאת באופנהיימר מציינים כי התהליכים הללו לא פגעו במידה משמעותית בנציגות רשימת "אופקים", המרכזת בעיקר את החברות הגדולות המתאימות להגדרת חברות "ערך". עם זאת, הושפעה הרשימה לרעה בחודשים האחרונים כתוצאה מחולשה ספציפית בסקטורים של הבריאות והאנרגיה. מתחילת השנה הציגה הרשימה תשואה חיובית של כ-20% על בסיס Total Return, בדומה לביצועי מדד ה-S&P500 הרחב ומעל מדד הערך S&P500 Value (עליה של כ-18%).
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  תקופת הצמיחה נגמרה זה למה
  סוחר מקצועי 06/10/2019 23:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחד הסממנים לשלהי המחזור העסקי זה הנפקות מנופחות כמו אובר וביונד מיט ולכן. בהן כבר אף אחד לא ידע עד שיגמר המחזור העסקי ואז הן תאספנה ב בדיוק כמו שאר החברות ונוכל להגיד שהגיע הזמן שוב לצמוח. כרגע אין צמיחה, יש סטגנציה ולכן משקיעים רוצים לפחות להנות מהדיבידנד שיחזיק להם את המינוף.
  סגור
 • 2.
  שיבדקו את ההמלצות הקודמות שלהם
  משקיע 06/10/2019 19:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כלכלנים עלק
  סגור
 • 1.
  מניות "צמיחה".... קזינו חוקי (ל"ת)
  אופטימי 06/10/2019 18:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות