מורים תושבי ת"א? כך תקבלו דירה בשכר דירה מוזל

עיריית תל אביב-יפו אישרה את הקריטריונים להשתתפות בהגרלה של עשרות דירות מוזלות בפרויקט שוק העלייה בעיר - תקרת שכר הדירה תעמוד על 4,000 שקל
|
(2)
תל אביב, צילום: מורן ישעיהו

בשורה למורים ומורות תושבי תל אביב - ועדת הכספים של עיריית תל אביב-יפו אישרה היום את הקריטריונים להשתתפות בהגרלה של עשרות דירות מוזלות בפרויקט שוק העלייה בעיר, עליו הכריזה בחודש שעבר - במסגרתו ייבנו 147 דירות, כמחציתן מיועדות להשכרה. הפרויקט מתוכנן להסתיים בתחילת 2021. ההגרלה צפויה להתקיים בפברואר הקרוב בכפוף לאישור מועצת העירייה שעתיד להתקבל בתחילת נובמבר.

בשלב הראשון 70 דירות ותקרת השכר תעמוד על 4,000 שקל לזכאים. במבנה המתוכנן יגורו אנשי חינוך והוראה בלבד, אשר ילמדו במערכת החינוך העירונית. עוד מתוכננת הקמתו של קאנטרי קהילתי שיכלול בריכות ומכון כושר וכן גינה ציבורית. בקומת הקרקע של שניים משלושת הבניינים שיוקמו, יוקצו כ-600 מ"ר למסחר וחניון ציבורי שיכלול כ-260 מקומות חניה. 

מה התנאים?
תנאי הזכאות כפי שנקבעו על ידי העירייה מגדירים תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ותעודת הוראה וניסיון של שנתיים לפחות מסיום ההתמחות (סטאז') בהוראה בבית ספר בהיקף משרה של 80% לפחות, בחמש השנים שקדמו למועד הקובע.

המועמדים יתבקשו להציג הסכם עבודה להוראה באחד מבתי הספר בתל אביב-יפו לשנת הלימודים הבאה, בהיקף משרה של 80% לפחות. נבחנת האפשרות לפיה מורה שיתגורר בפרויקט ויפסיק/תופסק עבודתו כמורה בבית ספר בעיר יידרש לפנותה תוך 60 ימים ממועד ההודעה על הפסקת העבודה.

על פי התנאים, בשלוש השנים שלפני המועד הקובע המורה יידרש להוכיח עבודה (בהוראה או בכל עבודה אחרת) במשך לפחות 24 חודשים ב-80% משרה לפחות, מתוכם 12 חודשי עבודה ב-80% משרה באופן רציף. "משרה מלאה" מוגדרת בהתאם לנהוג והמקובל בענף - 32 שעות שבועיות. מבחינת מועמד שהינו סטודנט, הדרישה לעבודה של 12 חודשי עבודה ב-80% משרה באופן רציף לא תחול על מורה שלמד במוסד אקדמי מוכר בתקופה של 24 חודשים שקדמו למועד הקובע (מבלי לגרוע מיתר הדרישות בתנאי זכאות זה).

עוד נקבעו שלושת התנאים הבאים:
1. הוכחת אי בעלות על דירה - כל המועמדים הינם חסרי דירה או אינם בעלים של חלק העולה על שליש מדירה, בעלי תעודת זכאות של משרד הבינוי והשיכון או אישור השתתפות בתכנית "מחיר למשתכן".
2. הכנסות - סך ההכנסה החודשית הממוצעת ברוטו של כל המועמדים במשק הבית ב-36 החודשים שקדמו למועד הקובע לא עלתה על ההכנסה הממוצעת החודשית של הרף העליון של העשירון השביעי, ובתוספת 10 אחוזים.
3. גובה הון עצמי ונכסים - סך ההון העצמי של כל הגרים במשק הבית במועד הקובע לא יעלה על סך של 300 אלף שקל.

בעירייה מבהירים כי המועמדים נדרשים לעמוד בכל התנאים כאשר במצב של מועמדים נשואים או כאלה המבקשים להתגורר בדירה עם ידוע בציבור - על שני בני הזוג יחדיו לעמוד בשלושת תנאי הזכאות האחרונים.

כמו כן, חלוקת הדירות בפרויקט לסוגי משקי הבית השונים (רווקים/ נשואים/ ידועים בציבור, עם או בלי ילדים), תיעשה בהתאם למפרט וגודל הדירות שיוצעו בפרויקט. בנוסף, תיבחן האפשרות למגורי מורים בשותפות כאשר במצב זה, על כל אחד מהזכאים לענות בנפרד על כל תנאי הזכאות.
 

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  משקיעים חכמים ברחו מהשוק בזמן כל השאר מופסדים
  משקיע תקוע 30/10/2019 19:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפי הלמס מעל 20,000 מכרו לפני המפולת , ביד 2 מעל 80,000 מנסים למכור ,מתפשרים על מחיר המשכנתא עלתה השכירות לא מכסה , התשואה על דירה נשחקה מזמן.
  סגור
 • 1.
  הנדלן קורס (ל"ת)
  משקיע 29/10/2019 21:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות