ראש הממשלה ושר האוצר עושים כל שביכולתם למזער נזקי השביתה

שטייניץ, עיני וברוש נועדים משעות הערב בניסיון למנוע את השביתה הכללית במשק שצפויה להתחיל מחר ב-06:00. נתניהו אמר הערב: "שביתה לא תפתור את הבעיה"
 | 
(4)
יובל שטייניץ שרגא ברוש ועופר עיני
השניים החלו את מרתון הפגישות ביניהם הערב בשעה 21:00 בניסיון אחרון להגיע להבנות ולצמצם את הפערים הגדולים בעמדותיהם ביחס להעסקת עובדי קבלן, ובכך אולי תימנע השביתה שמאיימת לשתק את המשק החל מהשעה 06:00 בבוקר מחר.

במקביל, נועדים עיני ושרגא ברוש, ראש לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, ודווח כי הם הגיעו להבנות מוקדם יותר היום. מכל מקום, |ד|תוצאות הדיונים בין הצדדים צפויות להתפרסם רק בשעות הקטנות של הלילה|ד|.

הנסיונות של משרד האוצר למנוע את השביתה הכללית במשק עליה הכריז אתמול יו"ר ההיסתדרות, עופר עיני, עולים מדרגה כאשר שר האוצר, יובל שטייניץ אמר היום (ג') אחה"צ במסגרת הכנס השנתי של אגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה: "זה לא הזמן לשחק בגורלה של כלכלת ישראל. אנחנו נלחמים על הכלכלה, על התעסוקה ועל ההשקעות במשק. שביתה כללית מתמשכת עלולה לסכן את כל מה שבנינו".

"שביתה תסכן לא רק את תושבי המדינה, אלא גם את עתידה של הכלכלה הישראלית שתושפע גם מהמצב הכלכלי באירופה. אירופה קורסת לנגד עיננו ונכנסת שוב לשלב של צמיחה שלילית לפי תחזיות ה-IMF. אנחנו חשים גם בסימנים של לחצים והאטה במשק הישראלי". והוסיף, "ישראל לא יכולה להיות המדינה היחידה ב- OECD שלא יכולה לקנות שירותי ניקיון או אבטחה".

שר האוצר הבהיר, "הלילה עיני ואני ניפגש, הצוותים יישבו וננסה לגשר על הפערים בכדי למצוא את הדרך למנוע את השביתה. אם לא, אז לפחות לקצר אותה, כי שביתה כללית במשק היא משחק באש".

ראש חטיבת הבנקים בהסתדרות הבהיר היום כי כל המערכת הבנקאית תשבות באופן מלא, לרבות והבורסה לניירות ערך. עם זאת הוחלט לאפשר באופן חריג את הפעלות חדר עסקאות המט"ח, מוקד חירום, אבטחת המידע ואת חדר מחשב החירום. בנוסף, בהסתדרות מודיעים כי עובדי הבורסה יחלו בשביתה כבר ב- 2 בלילה.

מוקדם יותר היום היה זה בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ שדחה את העתירה של לשכת המסחר בתל אביב כנגד החלטת בית הדין הארצי לעבודה מתחילת החודש וקבע כי אין מניעה לקיים את השביתה הכללית במשק מחר.

לידיעת הנוסעים לחו"ל נציין כי ברשות שדות התעופה הודיעו היום כי נתב"ג יחל הלילה לפעול בשעה 04:00 על מנת להקדים כמה שיותר טיסות עוד לפני פרוץ השביתה, שבנתב"ג היא צפויה להיות מוגבלת לשעות 06:00 עד 12:00.

אם לא תושג עד לשעה 06:00 בבוקר יום ד' הסכמה בין האוצר להסתדרות, יושבתו פרט לבנקים ולבורסה לני"ע גם כל משרדי הממשלה, מינהל מקרקעי ישראל, שירות התעסוקה, המוסד לביטוח לאומי, רשות האכיפה והגבייה ורשות המסים, הרשויות המקומיות, המועצות הדתיות והרבנות הראשית, שלושת נמלי הים של ישראל, רכבת ישראל, מוסדות התרבות הציבוריים, קרן קיימת לישראל, מפעל הפיס, הטלוויזיה החינוכית, וכן מעונות היום של נעמ"ת וויצ"ו. עם זאת נציין כי בתי הספר צפויים לפעול כרגיל וגם קווי האוטובוס אמורים לפעול כסדרם.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  רק שביתה ומחאות זועמות יפתרו את הבעיה ! (ל"ת)
  נילי 08/02/2012 00:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  שטייניץ יודע מה זה לשחק באש
  יערות הכרמל 07/02/2012 19:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא וחברו ישי - הפירומנים של ישראל
  סגור
 • 2.
  משק
  גורג 07/02/2012 18:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה בניתה את המשק אתה קיבלתה משק בריא מיבראון שר האוצר לשעבר מקדימה ואתה מהיום שניכנסתה לתפקיד אתה מנסה להרוס את המשקאז על תיספר כי העם לא אוכל את הסיפורים שלך מבין ינוכל אם רשיון עדיף שתעזוב את התפקיד מיד כך שלא יגרם נזק יותר למשק מבין שתינפליץ
  סגור
 • 1.
  אם חוסלה הסחירות למי איכפת מהשביתה?
  קליפ 07/02/2012 17:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי נעשה " דיקור חוץ" ונביא ברוקרים,בחצי מחיר אדם לבן,מהודו או סין?
  סגור