ארה"ב: סקר ה-ISM רשם קריאה נמוכה מהצפוי באוגוסט

אינדיקטורים ראשוניים באשר למצב התעשיינים בשל משבר האשראי מגיעים היום, ומחזקים את ההערכות כי השפעת משבר האשראי לא הסתכמה רק בשוק המגורים והמשכנאות
|
ארה"ב: סקר ה-ISM רשם קריאה נמוכה מהצפוי באוגוסט

מדד הייצור התעשייתי ה-ISM רשם קריאה נמוכה לעומת צפי האנליסטים בחודש יולי, המפעלים צימצמו את היקף הייצור בציפייה לביקושים חלשים.
המדד רשם קריאה של 52.9 נקודות לעומת 53.8 הנקודות בחודש יולי.

קונסנזוס תחזיות האנליסטים צפה קריאה של 53 הנקודות. יש לציין, כי עדיין קיימת התרחבות בפעילות העסקית, היות וכל קריאה מעל 50 הנקודות מעידה על התרחבות בפעילות.

ההזמנות רשמו גם הן שיעורים נמוכים, ההזמנות החדשות נפלו 2.2 נקודות לשיעור צמיחה נמוך של 55.3 הנקודות, בעוד מלאי ההזמנות ירד ב-1.5 נקודות לרמה של 50.5 הנקודות, והצביע על שיעור צמיחה מתון בהשוואה לחודש הקודם. ייצוא ההזמנות הוסיף להתחזק, כאשר עלה ב-0.5 הנקודה לרמה של 57 הנקודות, ברקע לגידול בביקושים למוצרים מארה"ב.

הדו"ח הנוכחי, הוא אחד מהאינדיקטורים הראשוניים, אשר מצביעים על מידת ההשפעה האמיתית של משבר האשראי על הכלכלה. עם זאת, מדד הייצור עדיין הצביע על ביקושים איתנים מחו"ל בעבור התוצר האמריקני.

הביקושים לייצוא התוצר בארה"ב מפחיתים מעט את הירידה בצריכה המקומית. שיא במכירות לחו"ל, סייעו לחשבון הסחר של ארה"ב להציג שיפור ברבעון השני, ותרם 1.4% לשיעור הצמיחה המתוקן לרבעון-4%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות