וואטסאפ מזהירה את המשתמשים מפני תוכנת ריגול ישראלית

החברה מבקשת מכלל המשתמשים לעדכן בדחיפות את האפליקציה מכיוון שזיהתה פירצה שאפשרה לחברת NSO הישראלית לשתול תוכנת מעקב שנמצאת בשימוש ממשלות
 | 
WhatsApp, צילום: בלומברג
חברת המסרים המיידים וואטסאפ, מבקשת מהמשתמשים לעדכן בדחיפות את אפליקציה וזאת בעקבות דיווחים על פירצה באפליקציה שאפשרה פריצה למכשירי טלפון באמצעות תוכנות ריגול ישראליות.
אפליקציית הצ'אט, שבבעלותה של פייסבוק, אמרה כי היא גילתה פירצה בתחילת החודש, שעשויה לאפשר לתוקפים להכניס ולבצע שינויים בקוד. החברה הודיעה  כי היא ביצעה שינויים בתשתית שלה בסוף השבוע שעבר כדי לחסום את ההתקפות, והוסיפה כי רק מספר מצומצם של משתמשים נפגע עד כה.
"וואטס-אפ מבקשת מציבור המשתמשים לשדרג לגרסה העדכנית ביותר של האפליקציה שלנו, כמו גם לשמור על מערכת ההפעלה הניידת שלהם מעודכנת, כדי להגן מפני ניסיונות פריצה ממוקדים פוטנציאליים שנועדו לסכן מידע המאוחסן בניידים", אמרה דוברת החברה.
ההצהרה באה בעקבות דיווח של "פייננשל טיימס" כי התוקפים הצליחו להתקין תוכנת מעקב, שפותחה על ידי חברת NSO הישראלית, על מכשירי iPhone ו- Android על ידי התקשרות עם הנפגעים באמצעות אפשרות שיחת הטלפון של האפליקציה.
לדברי החברה, להתקפות יש סימנים כי מדובר בחברה פרטית שעובדת עם ממשלות ומספקת תוכנות ריגול אשר משתלטת על ​​מערכת ההפעלה של הטלפון הנייד.
קבוצת NSO אמרה מצידה כי הטכנולוגיה שלה "מורשית לסוכנויות ממשלתיות למטרה היחידה של לחימה בפשע ובטרור" והוסיפה כי היא אינה מפעילה את המערכת עצמה, וכי "בשום פנים ואופן לא תהיה NSO מעורבת בהפעלה או בזיהוי של מטרות הטכנולוגיה שלה, אשר המופעלת באופן בלעדי על ידי גורמי מודיעין ואכיפת חוק".
וואטסאפ הודיעה כי היא דיווחה על הנושא לרגולטורים האירופיים על ההפרה וכן סיפקה מידע לרשויות אכיפת החוק בארה"ב לצורך ביצוע חקירה בנושא. בנוסף, החברה הודיעה למספר ארגוני זכויות האדם כי היא פתוחה לעבוד ביחד ולמנוע הפרה של זכויות אדם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה