פוטין מבטיח לרוסים רמת חיים גבוהה יותר עוד השנה

"כבר השנה תרגישו שינויים לטובה", אמר פוטין בנאומו השנתי, והציג שורה של הקלות מס וקצבה חדשה למשפחות בעלות 3 ילדים ומעלה. על פי הסקרים - הפופולריות של הנשיא בשפל
|
ולדימיר פוטין (צילום: Getty images Israel)

הנשיא ולדימיר פוטין הבטיח לעם הרוסי כי הם יראו שיפור ברמת החיים בשנת 2019, וזאת במטרה להרגיע את האוכלוסייה לאחר שנים של קיפאון שפגעו בפופולריות שלו.

"כבר השנה תרגישו שינויים לטובה", אמר פוטין בנאומו השנתי ביום רביעי השבוע. "אנחנו לא יכולים לחזור על הטעויות של העשורים האחרונים ולחכות להשגי הקומוניזם", הוא אמר, בהתייחסו להבטחות הסובייטיות לחברה אידיאלית שלא התממשה ב-70 שנה של שלטון יחיד.

פוטין, שהתמקד בתחילה בסוגיות של "לחם וחמאה", כגון מימון אישי וטיפול רפואי, חשף שורה של הקלות מס המכוונות למשפחות גדולות, כולל קצבה של 450,000 רובל (6,850 דולר) כדי לשלם משכנתאות למשפחות עם לפחות שלושה ילדים . "עוד ילדים - מסים נמוכים יותר", אמר הנשיא, כשהוא מדגיש את המתווה שלו ואת הצעדים דרכם יעזור להפוך את הירידה באוכלוסיית רוסיה.

פוטין פתח את דבריו ואמר שהוא יתמקד בנושאים הכלכליים המקומיים, וזאת בניגוד לדבריהם בשנה שעברה, שהתמקדו בתצוגה גרפית ממחושבת של סדרת טילים חדשים ושאר כלי ההיי-טק שפוטין אמר שיבטיחו כי רוסיה תצליח להתגבר על הגנת הטילים של ארה"ב.

המנהיג הרוסי, שזכה לתקופת כהונה חדשה של שש שנים בשנת 2018, חווה את הלחץ המקומי בצורה של חוסר שביעות רצון בקרב הציבור מירידת רמת החיים, שהוזכרה בהחלטות להעלאת גיל הפרישה ולהגברת מס הערך המוסף.

הלהט הפטריוטי אשר חיזק את פוטין לאחר סיפוח חצי האי קרים של אוקראינה בשנת 2014 התפוגגה, ודירוגו האלקטורלי נמצא כעת ברמה הנמוכה ביותר מזה שש שנים, כך על פי נתוני הסקר דעת קהל. אמון הציבור בו כמנהיג הוא במצב הגרוע ביותר מזה עשור, כך על פי ארגון המחקר של VTsIOM.

נזכיר כי ההכנסות הפנויות עלו ב -0.3% בשנה שעברה לאחר ארבע שנים של ירידה, ורוסיה דיווחה על קצב הצמיחה המהיר ביותר מזה שש שנים ב-2018 - ב -2.3%, על פי הערכות הכלכלנים. עם זאת, הכלכלנים הביעו ספקנות לגבי הדיוק של הנתונים, אשר מביאים את הכלכלה קרוב יותר אל מטרות הצמיחה השאפתניות שקבע פוטין לאחר שרוסיה יצאה מהמיתון בסוף 2016.

לאחר בחירתו מחדש בשנה שעברה הבטיח פוטין להביא צמיחה לרמה העולה על הממוצע העולמי של 3.7 אחוזים עד סוף כהונתו בשנת 2024. ביום רביעי הוא חזר ואמר כי המטרה צריכה להיות מעל 3 אחוזים בשנת 2021. עם זאת, מעטים חוזים כי רוסיה אכן תעמוד במטרות האלו.

הירידה בפופולריות של פוטין בשנים האחרונות על פי הסקרים


כל הזכויות שמורות לבלומברג 2019.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות