"גורמים פוליטיים פעלו להכפיש אותי ברשת בעקבות תחקיר חפץ"

כך אמרה אילה חסון בתכניתה ב-103FM. היא הוסיפה: "נאמר לי שמישהו גדול הפעיל נגדי טכנולוגיות מתקדמות. אני חושבת שאני יודעת מי זה ומאיזו מפלגה"
|
(6)
אילה חסון, צילום: סיגל נפתלי קסל

אילה חסון טענה הבוקר (יום ה') בתכניתה ברדיו 103FM, כי גורמים פוליטיים פועלים נגדה - בעקבות התחקיר שפרסמה בתכנית שישי בערוץ עשר על התנהלותו של ניר חפץ כאשר היה צוער בקורס קצינים, וסימני השאלה סביב מותו של חברו לקורס. בשיחה עם עו"ד דן חי, מומחה לדיני טכנולוגיה, על בעיית הפרטיות בפייסבוק, שיתפה חסון כי הפעילו נגדה שיטות מתקדמות כדי לפגוע בה בתוך הרשת החברתית.
 

"בוטים הם חלק מתובנה מלאכותית, שמתקיימת בעת שיחה בין גורם אנושי לגורם ממוחשב", הסביר עו"ד חי, "המחשב משיב על שאלותיך בהתאם לתשובות נפוצות ברשת".

לדבריו, לא תמיד אפשר לזהות את הבוטים, לאור היכולת שלהם לנסח את עצמם ברמת דיוק המשתפרת מיום ליום. ואולם, "הרבה מאוד פעמים מזהים שמדובר בניסוח אשר חוזר על עצמו ואינו מסתדר עם רצף השיחה".

חסון הוסיפה כי "אם מפלגות פוליטיות רוצות לבצע קמפיין מכפיש, הן יכולות להשתמש בבוטים אשר הוזנו במידע כנגד אנשים מסוימים", ובשלב זה שיתפה במקרה אישי: "חבר טוב שלי שמגיע מעולמות המודיעין, ביצע בדיקה גדולה וסיפר לי שמישהו גדול הפעיל בוטים כנגדי אחרי שפרסמתי את התחקיר על ניר חפץ. באופן אישי אני חושבת שאני יודעת מי זה ומתוך איזו מפלגה זה מגיע".

לדבריה, "זה כמובן אינו קשור לשום עניין פוליטי - אך לא מפריע למי שרוצה לנסות ולקעקע אותי. זה זדוני ומצער".

 השיחה ברדיו 103FM

בתחקיר ששודר בתכנית שישי, סופר כי חפץ – שהפך לאחרונה עד מדינה בפרשיות נתניהו - היה חשוד בגרימת מותו של צוער בקורס קצינים שבו השתתף בשנת 1984. באותה עת יצאו חפץ והצוער רונן ילין לתרגיל ניווט זוגי באזור ערד תל שוקת. סמוך לשעה 23:30, לטענת חפץ, השניים נרדמו. לאחר כחצי שעה, חפץ טוען שהתעורר למשמע קול רכבת מסע, לא מצא את חברו, וגילה מאוחר יותר את גופתו המרוסקת על הפסים. בתחילה טען תחקיר מצ"ח כי הצוער נרדם על המסילה מסיבה לא ברורה.

ואולם, 3 שנים מאוחר יותר דיווח הרב של ביה"ס לקצינים בה"ד 1 כי שמע שמועה מצוערים כי ילין נהרג כתוצאה מפליטת כדור במסע הניווטים, וחפץ הציב את גופתו לרוחב פסי הרכבת, כדי להסתיר את הדבר. חפץ נבדק במכונת אמת וגרסתו נמצאה אמינה לחלוטין. ואולם התחקיר שם ידו על תיק מצ"ח שמעלה שורה ארוכה של שאלות שנותרו פתוחות עת היום.

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  השמאל מאבד עצמו לדעת כל יום יותר ויותר
  לכבד הדמוקרטיה 25/03/2018 04:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגיע הזמן שהשמאלנים המטומטמים ישכילו להבין ששלטון מחליפים בקלפי ולא בשום אמצעי לחץ מעל פני השטח או במחשכים ובוטים מפגרים...
  סגור
 • ימין=פאשיזם ואנטי דמוקרטיות (ל"ת)
  קק 26/03/2018 15:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • זה גם בוט
  אזרח 26/03/2018 10:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ימין זדוני שמנסה לשלוט בתודעה
  סגור
 • 2.
  לשלוח סיירת לעצור את הבוט הזה על חם (ל"ת)
  אינעל א בוט 23/03/2018 21:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  אף אחד לא עוקב אחריה
  חיה בסרט 22/03/2018 13:38
  הגב לתגובה זו
  1 8
  אין מה לעקוב. כרגיל כתבות תחקיר ברמה של כיתה א'
  סגור
 • טען עוד
 • גם זה בוט
  אזרח 26/03/2018 10:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בוט בוט ביביאירשרה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות