אושר: פינוי בינוי ראשון בהרצליה - 278 דירות במקום 84 מתפוררות

מתחם מנדלבלט-אבן עזרא בהרצליה קיבל את אישור העירייה להפקדה - ייהרסו 5 בניינים קיימים משנות ה-60 וייבנו 4 במקומם. חברת מטרופוליס מעריכה כי כבר בסוף השנה הזו תוכל להתחיל בהריסת המבנים הישנים

 | 
פינוי בינוי בהרצליה, צילום: קיקה בראז
מתחם הפינוי בינוי מנדלבלט-אבן עזרא בהרצליה אושר להפקדה ויוצא לדרך. בשבוע שעבר אישרה הוועדה המקומית, אשר בעלת סמכות לאישור מתחמי פינוי בינוי, להפקיד את התכנית הראשונה בהרצליה. חברת מטרופוליס, מעריכה כי כבר לקראת סוף השנה תוכל להתחיל בהריסת 5 בניינים ישנים של 3-4 קומות, הכוללים 84 דירות, ובמקומם לבנות שני בניינים בגובה 15 קומות ושני בניינים נוספים בגובה 12 קומות, אשר יכללו 278 דירות חדשות. כמו כן מתוכנן כי 20% מהדירות בתכנית יהיו קטנות ושטחן יעמוד על 75 מ"ר.
ביולי 2013 קיבלה מטרופוליס אישור לפרויקט מהוועדה המקומית, ולאחר ההכרזה על הוועדה המקומית של הרצליה כוועדה עצמאית הוחלט להחזיר אליה את התכנית לאישור סופי. חשוב לציין כי התכנית, שתוכננה על ידי האדריכלית קיקה בראז, קודמה באמצעות תהליך של שיתוף הציבור וקיבלה את תמיכת תושבי האזור עוד בטרם הועברה לדיון בוועדה והוחלט על הפקדתה.
כעת על מטרופוליס להשלים את דרישות העירייה לצורך הפקדת התכנית. לאחר מכן ניתן יהיה להגיש בקשות להיתרי בנייה. אורן פלוטקין, מבעלי חברת מטרופוליס והמלווה את הפרויקט מראשית דרכו, ציין כי "הגענו לרגע הזה אחרי אין ספור מכשולים. לשמחתנו, בזכות גישתה של עיריית הרצליה, יתבצע חידוש של מתחם שלם בעיר. הפרויקט במנדלבלט-אבן עזרא הוא דוגמא ליוזמה של דיירים ויזמים, התמדה וסבלנות".
לדברי מנכ"ל מטרופוליס אודי בלום, "פרויקט מנדלבלט-אבן עזרא הוא מבין הראשונים שהתחלנו לקדם במסגרת התכנית האסטרטגית שלנו לחידוש מתחמי מגורים. אחרי עבודה מאומצת אנחנו שמחים מאוד לקבל את האישור המיוחל של הוועדה. לאורך החודשים האחרונים נוכחנו להירתמות של מחלקת ההנדסה בעירייה בראשות מהנדס העיר מייק סקה ושל סגניתו אדר' תמר פוריה-שרביט מנהלת המחלקה להתחדשות עירונית".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה