לראשונה זה 5 שנים: עלייה שנתית במחיר הבתים בארה"ב, מה התחזית?

כך עולה מנתוני חברת המחקר Zillow. ב-53 מתוך 167 הערים הגדולות נרשמה עליית מחירים. באיזו עיר נרשמה עליית המחירים החדה ביותר??
|
בוסטון
האם שוק הנדל"ן האמריקני נמצא בנקודת מפנה? לפי נתוני חברת מחקר הנדל"ן Zillow ערכם של הבתים במדינה רשם עלייה של 0.2% בשנה החולפת מהרבעון השני של 2011 לרבעון השני של 2012, העלייה השנתית הראשונה מזה 5 שנים.

מהנתונים עולה כי מחירו של בית ממוצע בארצות הברית עמד על 149,300 דולר. בכשליש מהמרכזים העירוניים שנבדקו, 53 מתוך 167, נרשמה עליית מחירים כאשר השיאנית היא פניקס אריזונה עם עליית מחירים בשיעור של 12.1%. במרחק ניכר ממנה, במקום השני מדורג אזור מיאמי פורט לודרדייל עם עליית מחירים של 6.2% ובמקום השלישי דנבר קולורדו עם עלייה של 3.5%. שיקגו רשמה את הצניחה החדה ביותר במחירים בשיעור 5.8% ואחריה אטלנטה עם ירידה של 4.9%.

במבט קדימה צופים ב-Zillow כי ב-67 מתוך 156 השווקים ירשמו עלייה בערכם בשנה הקרובה, זאת למרות הגידול האיטי הצפוי בשוק העבודה. הכלכלן הראשי של חברת המחקר, סטאן המפריס, אומר כי "לאחר ארבעה חודשים של עליית מחירים ותחזיות כלכליות חיוביות אין ספק כי שוק הבתים עבר את התחתית. כמובן שיש עוד סיכון מסוים כאשר אנחנו בוחנים את מצבור הבתים המעוקלים שחוזר לגדול, דבר שיתורגם לבתים נוספים שישוחררו לשוק בסוף השנה. בסופו של דבר אנחנו צופים כי מחירי הבתים ישמרו על יציבות."

חברת המחקר מראה לבינתיים כי מספר הבתים המעוקלים ממשיך לרדת כאשר 5.8 בתים מתוך 10 אלף היו תחת עיקול בחודש יוני, זאת בהשוואה ל-7.9 בתים מתוך 10 אלף בחודש ינואר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות