האירו המשיך לצלול: נפל בכ-8% מול השקל תוך פחות מחודשיים, הדולר התחזק בעולם

המטבע השלים יום שני של עליות וחצה חזרה את רף ה-3.7 שקל. האירו צנח היום ב-0.8% לרמת שפל של 5.23
|
האירו המשיך לצלול: נפל בכ-8% מול השקל תוך פחות מחודשיים, הדולר התחזק בעולם

המסחר בשער החליפין בעולם מתאפיין בהתחזקות המטבע האמריקני שרושם עליות מול המטבעות המובילים. ברקע, האירו רושם ירידות עקב החששות ליציבות הכלכלות בגוש האירו. גם המגמה השלילית שנרשמה היום בשוקי המניות בעולם תרמה לעליות בשער הדולר.

בהתאם למגמה העולמית נסחר הדולר בהתחזקות מול השקל כששערו היציג נקבע בשער של 3.70. במקביל המשיך האירו במסלול ההתרסקות והוא צלל היום בשיעור חד של 0.83% לרמה של 5.237. במהלך המסחר הבוקר ביצע רכישה נוספת של דולרים בשיעור של 60 מיליון דולר במטרה לעצור נפילה רגעית שנרשמה בשער הדולר. להרחבה בעניין

היום הביע יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, דומיניק שטראוס קאהן, את חששו ממצבה הפיננסי של יוון ומעמידותה הכלכלית, שמשפיעה על כלכלות האזור ועל מהלך ההתאוששות ביבשת. בראיון לבלומברג מסר שטראוס כי: "גוש האירו יתמודד בקרוב עם ההשלכות הנובעות מהורדת הדירוג של יוון שמצבה הפיסקלי מהווה בעיה רצינית לאזור". "יחד עם זאת אני לא חושב שיוון תוביל להתרסקות גוש האירו", הדגיש שטראוס בראיון.

"בעיית החוב המעיק של יוון מסתמנת כבעיה מהותית שלא תפתר בטווח הקרוב" כך מסר לבלומברג טקשי מאקיטה, כלכלן במוסד מחקר בטוקיו. "האירו יישאר בתקופה הקרובה תחת לחץ של מכירה", העריך הכלכלן.

בתוך כך המשיך האירו להיחלש היום והצליח בכך למחוק את כל העלייה שרשם בתקופה הקודמת מול הדולר. בשעה זו נסחר המטבע האירופאי ברמה של 1.414 לאחר שרק בשבוע שעבר נסחר ברמה של 1.45. הדולר מתקן גם מול הפאונד שרשם רצף של עליות בתקופה האחרונה ונסחר בהתחזקות לרמה של 1.627. מול היין נחלש מעט הדולר ונסחר בשער של 90.95 יין לדולר.

בזירה המקומית וברקע לחולשת האירו בעולם מתחזק הדולר מול השקל ושערו היציג רשם עליות של 0.4% לשער של 3.70. האירו, כאמור נחלש, ושערו היציג נקבע ברמה של 5.237 שקלים - תוך שהוא משלים ירידה של קרוב ל-8% משערו בתחילת דצמבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות