הדולר נחלש מול האירו: אכזבה מנתון התמ"ג הנמוך בארה"ב מושכת את המטבע כלפי מטה

הדולר נחלש היום מול האירו ונסחר ללא שינוי מול השקל. האירו איבד היום 0.57% מול השקל
|
הדולר נחלש מול האירו: אכזבה מנתון התמ"ג הנמוך בארה"ב מושכת את המטבע כלפי מטה

לאחר שקבע שיא של שלושה חודשים מול האירו נחלש היום הדולר ורושם כעת ירידות מול המטבע האירופאי ונסחר סביב רמה של 1.429. הירידות נובעות כתוצאה מפרסום הנתון המאכזב של התוצר בארה"ב, על פיו גדל התמ"ג בשיעור נמוך מהצפוי.

הצמיחה בארה"ב מעודכנת מטה

כאמור, פרסום נתוני התמ"ג של כלכלת ארה"ב הפתיעו לרעה את המשקיעים. ציפיות המשקיעים לעלייה של 2.8% בתמ"ג התנפצו עם הפרסום כי התוצר עלה רק ב-2.2% והדולר הגיב מייד בירידות מול האירו.

הנתון היה ההערכה השלישית והסופית של הממשל. למעשה, הנתון עודכן מטה פעמיים, כשההערכה הראשונית הייתה כי התוצר ברבעון השלישי עמד על 3.5%. בהערכה השניה לנתון שפורסמה על ידי הממשל ההערכה הייתה לצמיחה בקצב שנתי של 2.8% ברבעון, כשהיום נודע כי קצב הצמיחה היה אף נמוך מכך. לסיפור המלא: התמ"ג בארה"ב צמח ב-2.2% ברבעון השלישי

כרגע מתחזקות הירידות בשער הדולר והוא נסחר בירידה של 0.25% מול האירו סביב רמה של 1.4309. מנגד, רושם הדולר עליות של 0.33% מול היין ו-0.2% מול הפאונד הבריטי.

מוקדם יותר היום, הודיעה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בבריטניה, כי כלכלת הממלכה התכווצה ברבעון השלישי בפחות מהערכות הראשוניות, זאת על רקע שיפור בתחומי הבניה וההשקעות, שמובילים את הכלכלה לקראת סיום המיתון הארוך ביותר בהיסטוריה. התוצר המקומי הגולמי רשם במהלך הרבעון השלישי ירידה של 0.2% לעומת הרבעון השני של 2009, ולעומת הפרסום הקודם, שדיווח על ירידה של 0.3% בתמ"ג. לכתבה המורחבת על ההתכווצות בכלכלת בריטניה

מול השקל נסגר השער היציג של הדולר ללא שינוי ונקבע על רמה של 3.801. האירו נחלש מול השקל ב- 0.57% ושערו היציג נקבע על 5.425 שקלים.

המטבע האמריקני רשם עליות רצופות מול המטבעות הסחירים בעולם וזאת כתוצאה מציפיות לעלייה אפשרית בריבית. פרסום נתוני מאקרו חיוביים ששיקפו את המשך ההתאוששות המואצת של הכלכלה האמריקנית דחפו את המטבע מעלה. במיוחד השפיע הנתון אודות הירידה באחוז האבטלה בארה"ב אשר נתנה רוח גבית לעליות בשער הדולר ותרם לספוקלציות תומכות נוספות כי ה'פד' עתיד להעלות את הריבית בקרוב.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות