הסוחרים ממתינים לברננקי: הדולר סגר ללא שינוי על 4.1 ש'

נזכיר כי היום ינאם נגיד הפדרל ריזרב, בן ברננקי, בנוגע למבחני הלחץ ונושאים הנוגעים לדבר
|
הסוחרים ממתינים לברננקי: הדולר סגר ללא שינוי על 4.1 ש'

המגמה השלילית בדולר התהפכה לאורך היום ובשעות אלו הוא רושם התחזקות של יותר מחצי אחוז במסחר מול האירו. בשוק המקומי נקבע המטבע האמריקני ללא שינוי של ממש על שער של 4.1 שקלים והאירו התחזק ב-0.57%.

נזכיר כי היום ינאם נגיד הפדרל ריזרב, בן ברננקי, בנוגע למבחני הלחץ ונושאים הנוגעים לדבר, כאשר הערותיו עשויים להזיז ולהביא לתנודות חדות בשווקים. אופטימיות בדבריו תספק תמיכה נוספת לשוק המניות בשל גידול התיאבון לסיכון ומנגד עשויה להביא לירידה נוספת של הדולר והיין.

בישראל, ממתינים הסוחרים להעברת התכנית הכלכלית לשנתיים הקרובות, כפי שתובא להצבעת הממשלה מחר. השקל התחזק ב-3.7% מול הדולר מאז ה-23 באפריל לשער של 4.0724 שקלים בו נגע ביום שישי האחרון.

הדולר היציג נקבע בירידה של 0.024% לשער של 4.100 שקלים. בבוקר רשם הדולר ירידה של 1% ל-4.057 שקלים. המטבע האירופאי, האירו, התחזק ב-0.574% לשער של 6.198 שקלים.

"בסוף השבוע נחלש הדולר בלמעלה מ-2% מול האירו, בין היתר עקב צעדי הבנק המרכזי האירופי, אשר כללו הורדת מינורית של רבע אחוז (מ-1.25% ל-1%) וגם הקלה כמותית, קרי מהלך של קניית . על רקע מהלכים אלה, ניתן להעריך כי נראה היחלשות של הדולר גם מול השקל בימים הקרובים, לכיוון של 4 שקלים לדולר". כך העריך הבוקר גדעון בן נון, מנכ"ל שקל מקבוצת שקל..

כלכלני בנק לאומי אומרים בסקירה שפרסמו היום כי "להערכתנו, על רקע ההתפתחויות האחרונות בשוקי המט"ח ובשווקים הפיננסיים, נראה כי הדולר יוסיף להיסחר בטווח הקצר בנטייה להיחלשות. באשר לטווח הבינוני, המגמה של התחזקות הדולר, שתחילתה בחודש אפריל 2008, נותרת בעינה והיא נתמכת בהערכת החסר של הדולר על פי שוויון כוח הקנייה, בצמצום נמשך בגירעונות הסחר האמריקניים וברמת חוסר הוודאות הכלכלית, אשר חרף העליות האחרונות בבורסות צפויה כנראה ללוות אותנו גם בחודשים הקרובים".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות