הדולר שינה כיוון היום: התחזק מול השקל והאירו, היציג נקבע בעליה של 1.13%

הדולר היציג נקבע ברמה של 4.17 שקלים והאירו נחלש ב-0.8% ל-5.528 שקלים. בנק ישראל לא יפרסם שערים יציגים בימים הקרובים
|
הדולר שינה כיוון היום: התחזק מול השקל והאירו, היציג נקבע בעליה של 1.13%

הדולר שינה כיוון ושב להתחזק היום, לאחר שאתמול רשם ירידה חדה. ההתחזקות מול השקל באה במקביל להתחזקותו בעולם מול האירו. "המשקיעים סוגרים פוזיציות במהירות ופועלים לפי המצב המשתנה בשווקים. המסחר מתאפיין במשקל יתר לפעילות בטווח הקצר", כך אומרים בחדר המסחר של בנק אוצר החייל.

ברמת המאקרו נציין כי החוק להארכת המועד להעברת תקציב המדינה ולהגיש תקציב לשנתיים במקום לשנה אחת כמקובל עבר הבוקר בכנסת בקריאה שנייה ושלישית. החוק עבר ברוב של 63 תומכים לעומת 27 מתנגדים.

לפני כן נמשך הדיון יותר מ-20 שעות בכנסת, בבקשתו של שר האוצר, יובל שטייניץ, לדחות את הגשת התקציב ולהגיש תקציב לשנתיים. זאת, לאחר שסיעת קדימה הכינה "אמבוש" לממשלה וביצעה "פיליבסטר" במטרה להתיש את הקואליציה ולדחות את ההצעה.

הדולר היציג נקבע ברמה של 4.17 שקלים, עליה של 1.13%, והאירו נחלש מנגד ב-0.8% ל-5.528 שקלים. נציין כי לא יפרסם שערים יציגים בימים הקרובים. בעולם מתחזק היין היפני ב-0.8% ל-100.18 יין לדולר והאירו נחלש ב-1.1% ל-1.327 דולרים לאירו.

אתמול התבטאו מספר "גורואים" ידועים בעניין המשבר ותחזיותיהם לגבי העתיד לא היו מלבבות במיוחד. ג'ורג' סורוס אמר כי הדולר עלול לאבד את מעמדו כמטבע מוביל שבו מחזיקות מרבית המדינות את יתרות המט"ח שלהן. מרדית' וויטני, אנליסטית בנקים נחשבת , מעריכה כי רווחי הבנקים אינם אלא אחיזת עיניים והמצב אף גרוע ממה שאנו יודעים. בנוסף אמר מייקל מיאו , בנקים מדויטשה בנק , כי הפסדי הבנקים הנובעים מהנכסים הרעילים יהיו גבוהים מהרמות שזכורות מימי השפל הגדול .

הדולר האוסטרלי רושם כעת עליה של 0.43% לרמה של 1.40 דולר אוסטרלי לדולר במהלך המסחר. הריבית באוסטרליה ירדה היום ב-0.25% לרמה של 3% במטרה לנסות למנוע את הכלכלה המקומית מלגלוש למיתון עמוק. קובעי המדיניות בארץ הקנגרו מנסים למתן את השפעות המשבר הכלכלי העולמי על המשק המקומי, בעיקר בעקבות נפילת מחירי הסחורות.

הכלכלה האוסטרלית צפויה השנה להתכווץ, בפעם הראשונה לאחר יותר משני עשורים. מאז הפגישה הקודמת של הנהלת הבנק המרכזי בחודש מרץ, בה הוחלט על השארת הריבית ללא שינוי, פורסם כי הכלכלה התכווצה במפתיע ב-0.5% ברבעון האחרון של 2008.

הצפי הוא ששיעור האבטלה באוסטרליה יעלה ב-0.2% לרמה של 5.4% בחודש מרץ, הרמה הגבוהה ביותר ב-4 השנים האחרונות. נציין כי ההודעה על הריבית היתה צפויה, וכי מספר כלכלנים אף צפוי הפחתה גבוהה יותר בשיעור של חצי אחוז.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות