רשות המסים דורשת מאפריקה ישראל שומות מס של 245 מיליון שקל

בנוסף, רשות המסים מודיעה כי לא תכיר בהפסדים של אפריקה ותדרוש מהחברה להקטין ב-600 מיליון שקל את יתרת ההפסדים הצבורים
|
(1)
מוטי בן משה, צילום: Bizportal

רשות המסים הוציאה שומות של 245.5 מיליון שקל ל{אפריקה} ישראל, וזאת רק יום לפני שחלה על החוב התיישנות. המשמעות - אפריקה תמשיך להיות חברת פושטת רגל גם אחרי ההזרמת ההון של בן משה.

בנוסף, רשות המסים מודיעה כי לא תכיר בהפסדים של אפריקה, וכי על אפריקה ישראל להפחית ב-600 מיליון שקל את יתרת ההפסדים הצבורים שלה לצורכי מס בגין רווחים שהוכרו ללא הסכמה בהסדר החוב הקודם.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

נזכיר כי, בשומת המס שהתקבלה לפני קצת יותר משנה, קבעה רשות המסים כי בגין ההסדר הראשון אין לאפריקה חבות מס לתשלום. עם זאת, הרשות טענה כי על אפריקה להקטין את ההפסדים לצורכי מס המועברים לשנים הבאות בסכום של 450 מיליון שקל בגין השנים 2011-2012. כן נקבע כי בנוגע ל-2010, יש להגדיל ב-455 מיליון שקל את עלות ההשקעה בחברות מוחזקות בבעלות מלאה לצורכי מס.

באפריקה ישראל בחרו שלא לקבל את קביעת רשות המסים ולפני שנה ערערה החברה על שומת המס אותה קבעה הרשות, שבסופו של דבר החליטה שעל החברה לשלם שומות מס בסך 245.5 מיליון שקל.
 
ביום חמישי יתקיימו אסיפות הנושים של החברה, כאשר נאמני שלוש סדרות האג"ח יצביעו בהן על פי תוצאות ההצבעה מהיום. אם יאושר ההסדר באסיפות הנושים, תגיש אפריקה ישראל ביחד עם נאמני האג"ח ובן משה את ההסדר לאישורו של אורנשטיין, אשר יתבקש גם להתייחס לטענות רשות המסים שבחרה להעלות את נושא השומות רגע לפני השלמת הסדר החוב.

עבור בן משה, מדובר במכה שמגיעה בעיתוי לא צפוי, אך עבור מחזיקי האג"ח של אפריקה מדובר במכה קשה יותר, שתצמצם את התמורות שיקבלו בהסדר החוב ואף ידחו את מועד קבלת התמורות. 

על-פי תנאי ההסדר, אפריקה ישראל תעבור לבעלותו של בן משה, ובמקביל תמכור את אחזקותיה בחברות אפריקה נכסים ומפעיל כביש 6 לידי חברות אחרות שבשליטתו. את התמורות בסך של כ-2.4 מיליארד שקל יקבלו מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל, שהחוב כלפיהם מסתכם לכ-3 מיליארד שקל.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא לוותר ... פעם אחרי פעם יוצאים פראיירים עם חברות אלו (ל"ת)
  מרדית 23/01/2018 19:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות