אירופה נסחרת בטריטוריה האדומה; הפוטסי מאבד כ-1%

מדדי אירופה נסחרים בירידות שערים, עליית מחיר הנפט, החוזים העתידיים המצביעים על פתיחה שלילית בארה"ב ודוחות החברות מכבידים כעת על המסחר. British Airways נסוגה 3.1% ו-Continental משילה 2.2%
|
אירופה נסחרת בטריטוריה האדומה; הפוטסי מאבד כ-1%

המדדים המובילים באירופה נסחרים בירידות שערים בהובלת חברות הביטוח, יצרניות המכוניות וחברות התעופה בד בבד עם החלשות הדולר אל מול האירו ונסיקת מחיר הנפט אל מעבר לרמת ה-98 דולר לחבית. כמו כן, החוזים העתידיים אשר מצביעים על פתיחה שלילית מכבידים על המדדים.

הבורסות באירופה נסחרות במגמה שלילית, אמסטרדם מאבדת כ-1%, מדד דאו טורקיה משיל 1.2%, שטוקהולם יורדת 1.2%, מדד הפוטסי הבריטי נופל 1%, ציריך מאבדת 0.42%, מילנו נסוגה 0.6% ומדד הקאק בפריס משיל 0.83%.

"המשקיעים נהיים מאוד מודאגים בעקבות חששות לפגיעה ברווחיות החברות", אמר Richard Scott, מנהל כספים באנגליה. "סביר להניח כי הירידה החדה בשערו של הדולר תפגע בחברות היצואניות", הוסיף.

מניית Axa, חברת הביטוח השניה בגודלה באירופה, משילה 1.2%.השווקים בארצות הברית מהווים יותר מ-15% מהכנסות חברת Axa. כמו כן, מניית Aegon, חברת הביטוח השניה בגודלה בהולנד, מאבדת 1.4%.

מניית BMW, אשר רבע ממכירותיה מתבצעות בצפון אמריקה, נסוגה 2.2% ל-42.38 אירו. מניית Continental, יצרנית הצמיגים הרביעית בגודלה בעולם, נסוגה 2.2% ל-99.01 אירו.

מניית British Airways, חברת התעופה השלישית בגודלה באירופה, יורדת 3.1%. כמו כן, מניית Air France-KLM, הגדולה באירופה, מאבדת 1.2% ל-23.68 אירו. הוצאות הדלקים מהוות כ-30% מההוצאות הכוללות של חברות התעופה, כך על פי תחשיבים שבוצעו על ידי Credit Suisse Group.

מניית General Motors, יצרנית המכוניות הגדולה בעולם, רושמת ירידות שערים במסחר בגרמניה. החברה צפויה לדווח על ההפסד הרבעוני הגבוה ביותר לאחר שהפרישה 39 מיליארד דולר על הטבות מס עתידיות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות