אלקטרה מצטרפת למנרב-זיסאפל; היקף הפרויקט - 10 מיליארד שקל

אלקטרה חתמה על הסכם לרכישת 25% מחברת מבט לנגב, המוחזקת על ידי מנרב וקבוצת זיסאפל. תיכנס גם כשותפה בשיעור של 30% גם כקבלן ההקמה של הפרויקט
|
מכרז עיר הבה"דים
קבוצת אלקטרה +0.81% אלקטרה 111,700 +0.81% אלקטרה בסיס:110,800 פתיחה:110,800 גבוה:112,400 נמוך:111,000 תמורה:295,510 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת הבוקר (ב') כי נכנסה כשותפה בקבוצת מנרב-זיסאפל במסגרת השלב השני של מכרז עיר הבה"דים בדרום הארץ שמקיים משרד הבטחון. חברת אלקטרה פאואר, שבבעלותה המלאה של אלקטרה, חתמה על הסכם לרכישת 25% מחברת מבט לנגב, המוחזקת על ידי מנרב וקבוצת זיסאפל, ושהיא אחת משתי המועמדות שעלו לשלב השני במכרז. הצטרפותה של אלקטרה עשויה להוות נדבך נוסף בחיזוקה של הקבוצה לקראת התמודדות בשלב המכריע של המכרז.

על פי ההסכם, תהיה אלקטרה ערבה לכל התחייבויותיה של אלקטרה פאואר, שתעמיד לצורך הפרוייקט מימון והלוואות בעלים בשיעור של 27% מהסך הנדרש. היקף העלות הכולל של הפרוייקט מסתכם בכ-10 מיליארד שקל לכל תקופת הקמתו והפעלתו, כאשר הקמתו מתוכננת לתקופה של 4 שנים, והפעלתו במתכונת של פרוייקט BOT צפויה למשך תקופה של 25 שנה. המדינה עשויה להעמיד מענק בסך של כ-400 מיליון שקל לקבוצה שתיזכה במכרז.

במסגרת הפרוייקט צפויה הקבוצה הזוכה להקים את קריית ההדרכה של צה"ל בנגב. המתחם מיועד להשתרע על שטח של כ-2,600 דונם, כאשר הזוכה תפעל לפיתוחם של כ-1,300 דונם, מתוכם כ- 250 אלף מ"ר של שטח בנוי.

במסגרת זו, חתמה חברת אלקטרה בניה, שהינה חברה בבעלות מלאה של אלקטרה, על הסכם המקנה לה 30% מהזכויות בקבלן המשנה של הקמת הפרוייקט, כך שאלקטרה תהנה גם מהכנסות בגין ההקמה עצמה. כמו כן, חברת אלקטרה אפ.אם אחזקות מבנים, שותפה על פי ההסכם בשיעור של 25% בקבלן התפעול של הפרוייקט. יצויין, כי לאלקטרה אפ.אם נסיון רב בניהול מתקנים צבאיים ברחבי הארץ מזה שנים רבות.

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה, מסר היום: "פרוייקט עיר הבה"דים הינו פרוייקט התואם את הידע, הניסיון והאסטרטגיה של הקבוצה. אנו נכנסים אל הקבוצה כשותפים בהקמת הפרוייקט עצמו, במימונו והפעלתו, וזאת בהתאם לנסיון הרב שיש לקבוצה בהקמת פרוייקטים מורכבים ורחבי היקף, והן בהתאם לנסיון שיש לאלקטרה אפ.אם בתחום ניהול המתקנים הצבאיים."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות