גרמניה הסירה התנגדות - קרן החילוץ תגדל ל-700 מיליארד אירו

מדינות אירופה העמידו עד כה הלוואות ב-200 מיליון אירו ליוון, אירלנד ופורטוגל. במטרה למנוע את זליגת משבר החובות למדינות נוספות הסכימה גרמניה להקים קרן חילוץ בהיקף של 500 מיליארד אירו נוספים
|
אנגלה מרקל
האיחוד האירופאי ביצע אתמול צעד חשוב למניעת קריסתן של מדינות חדשות ביבשת כשהמרכזית שבהן היא ספרד. ממשלת גרמניה שהתנגדה נחרצות להגדלת תקציב הסיוע למדינות הכושלות הודיעה כי היא מסירה את ההתנגדות. מהלך זה יסלול את הדרך להגדלת קרן החילוץ בהיקף של 690 מיליארד אירו שהם כ-916 מיליארד דולר.

נכון להיום קרן הסיוע שאושרה על ידי גרמניה הסתכמה בכ-200 מיליארד אירו בלבד. עד כה הובילה קנצלרית גרמניה קו נוקשה במיוחד המתנגד לתת סיוע למדינות כושלות, אך גם היא הבינה כי בשעה זו נדרשת תמיכה מצד מדינות אירופה בהגדלת הסיוע כדי למנוע זליגה של משבר החובות.

17 המדינות החברות בגוש היורו נדרשות כעת לדון בסוגיה כיצד לעבור מקרן הסיוע הישנה שהוקמה והעמידה הלוואות בהיקף של 192 מיליארד אירו ליוון, אירלנג ופורטוגל לקרן החדשה שתקום והיקפה הכספי יעמוד על 500 מיליארד אירו.

אנגלה מרקל הודיעה כי היא מוכנה ששתי קרנות הסיוע ירוצו במקביל, דבר אשר יגדיל את סך הסיוע הכולל למדינות הכושלות לכ-700 מיליארד אירו. ביום שישי הקרוב ייפגשו שרי האוצר של גוש האירו כדי לדון בסוגיה ולאשרה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות