בסיכום חודש מאי: בתי ההשקעות ממשיכים לסבול מיציאת כספים - מי ממשיך לגייס בגדול?

 | 
(1)
המנצחים והמפסידים
הציבור ממשיך במגמת הפדיונות, זה החודש ה-13 ברציפות - ובתי ההשקעות חווים ברובם מיציאת כספים אדירה, בדגש על הקרנות הכספיות והמסורתיות. באופן כללי, הציבור פדה קרוב ל-590 מיליון שקל מהתעשייה במהלך חודש מאי (עד ה-29 לחודש). זאת, לעומת פדיונות של 900 מיליון שקל בחודש אפריל.
מבחינת תשואה, תעשיית קרנות הנאמנות רשמה תשואה חיובית ממוצעת של 0.35% בסיכום חודש מאי, כשעליות השערים בשוקי המניות בארץ הובילו לעליות גם בקרנות מניות בארץ שהניבו החודש למשקיעים תשואה גבוהה העומדת על 1.65%. קרנות אג"ח כללי הניבו  למשקיעים  בסיכום חודשי תשואה חיובית ממוצעת של 0.3%, וקרנות אג"ח קונצרני רשמו החודש תשואה חיובית ממוצעת של 0.25%.
גם אם קצב הפדיונות במצטבר האט במעט, בתי ההשקעות עדיין סובלים מאוד מהפדיונות בקרנות המסורתיות, כשבחדש מאי אלו גברו משמעותית לעומת חודש אפריל: בעוד בחודש הקודם רבים נפדו מקרנות אלו כ-219 מיליון שקל, החודש הסכום הנפדה זינק לכ-718 מיליון שקל, כשכמו בחודש הקודם, רשמת שונות גבוהה מאוד בין בתי ההשקעות שנבדקו, כאשר 6 הצליחו לגייס, ואילו מ-10 נפדו כספים.
"איילים" של איש העסקים אמיר איל ממשיך להוביל בגיוסים בגזרה זו, וגייס 591 מיליון שקל בחודש החולף. עבור בית ההשקעות, שמוביל גם בגיוסים מתחיחלת השנה (1.65 מיליארד שקל), מדובר בשיפור קל לעומת החודש הקודם, אז גייס כ-512 מיליון שקל. 
בית ההשקעות "המפסיד" בגזרה זו הינו אקסלנס, כמו בחודש הקודם, עם פדיונות אדירים של 751 מיליון שקל - זינוק חד לעומת פדיונות של 461 מיליון בחודש הקודם.

גם בקרנות המחקות נרשמו פדיונות, אך בשיעור נמוך של 16 מיליון שקל בלבד - מבין בית ההשקעות שבטבלה. עם זאת - בחודש הקודם קרנות אלו דווקא גייסו כ-35 מיליון שקל. בית ההשקעות אקסלנס מוביל את הגיוסים בחודש מאי עם 124 מיליון שקל, כשבמקומות האחרונים - בדומה לחודש שעבר, מתייצבים מגדל שוקי הון, איביבי ו-מיטב.
גם בחודש החולף נפדו סכומים אדירים מהקרנות הכספיות (ובסך הכל כ-804 מיליון שקל), כשרק בית ההשקעות "מור" הצליח לגייס סכום זעום של 3.2 מיליון שקל - ומכל האחרים נפדו כספים. במקום האחרון מתייצב בית ההשקעות מיטב (כמו בחודש שעבר), ממנו נפדו כ-291 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אקסלנס וילין לפידות-עמלות גבוהות ותשואות נמוכות (ל"ת)
  hary 05/06/2016 17:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור