אנלייט: מימון בנקאי של כ-80 מיליון אירו לפרויקט בשוודיה

קבוצת מנורה תשקיע 20 מיליון אירו ותחזיק 30% מהפרויקט; המימון הבנקאי הינו לכ-60% מעלות הפרויקט. חוות הרוח פיקאסו צפויה להכניס כ-530 מיליון אירו על פני 30 שנה
|
גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט, צילום: אנלייט

חברת אנלייט אנרגיה +1.81% אנלייט אנרגיה 518.5 +1.81% אנלייט אנרגיה בסיס:509.3 פתיחה:516.1 גבוה:518.5 נמוך:510.3 תמורה:15,490,202 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת היום כי המבורג קומרשל בנק (Hamburg Commercial Bank) העניק מימון של כ-80 מיליון אירו לחוות הרוח "פיקאסו", שעתידה לקום בשוודיה. כמו כן, קבוצת מנורה תשקיע בפרויקט כ-20 מיליון אירו ותחזיק 30% מהשותפות בחווה. הפרויקט צפוי להניב הכנסות של כ-530 מיליון אירו על פני 30 שנה.

הכנסות של כ-530 מיליון אירו
באנלייט מעריכים כי תקבולי החשמל של הפרויקט בהספק של כ-113MW, צפויים להסתכם בכ-12-15 מיליון אירו לשנה ב-12 השנים הראשונות, ובכ-17-24 מיליון אירו לשנה למשך 18 השנים.

המימון יינתן לחברת הפרויקט במתכונת של מימון פרוייקטלי נון-ריקורס בהיקף של כ-60% מעלות ההשקעה בפרויקט, המוערכת בהיקף של כ-140 מיליון אירו. בהתאם לכך, מסגרת ההלוואה תעמוד על כ-80 מיליון אירו ותיפרס על פני תקופת ההקמה של הפרויקט וכן 18 שנים נוספות ממועד ההפעלה המסחרית שלו.

יתרת ההון הנדרש תועמד על ידי חברת הפרויקט. הריבית הממוצעת הכוללת בכל שנות ההלוואה צפויה להיות בטווח של כ-2%, לרבות מרכיב קיבוע ריבית הבסיס של היוריבור לכל תקופת החוב.

תחילת הכנסות ב-2021
הסדר המימון נתמך במימון משנה בתוכנית למימון פרויקטי אנרגיה מתחדשת של KFW, בנק לפיתוח בבעלות ממשלת גרמניה. על פי הערכותיה הנוכחיות של החברה, סיום בדיקות חיבור הפרויקט לרשת החשמל ותחילת הזכאות להכנסות צפויה עד למחצית 2021.

במסגרת ההסכם שחתמה עם חברת חשמל שוודית, אנלייט תמכור כמחצית מייצור החשמל של הפרויקט לתקופה של 12 שנים בתעריף קבוע. יתרת ייצור החשמל תימכר בתנאי שוק, ב-NORD POOL שהינו שוק הסחר בחשמל הגדול באירופה וחברות בו בין היתר המדינות הנורדיות, גרמניה, בריטניה ומדינות בלטיות.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט: "אנו גאים בהשלמת מימון חדשני נוסף של החברה, הכולל תמהיל מאוזן של מכירת חשמל תחת הסכם PPA עם חברה מובילה, יחד עם מכירת חלק מהחשמל בתנאי שוק, תוך קבלת מימון Non-Recourse לתקופה ארוכה ב-6 שנים מתקופת ה- PPA. 

"תנאי המימון ממקסמים את תנאי המאקרו בשוק העולמי כיום ומשקפים את האמון ביכולות החברה בקרב מממנים באירופה. עבודות ההקמה של הפרויקט כבר נמצאות בתנופה, ויחד עם פרויקטים נוספים שאנו מתכוונים להתחיל להקים בחודשים הקרובים, אנו מקווים לחצות בקרוב את רף ה-1,200 מגה וואט מניבים ובהקמה.

"השילוב של צברי הפרויקטים החדשים שעל פיתוחם הודענו לאחרונה, יחד עם מגמת השתלטות האנרגיה המתחדשת על ייצור החשמל בעולם ללא צורך בסובסידיות, גורמים לנו להיות אופטימיים לגבי המשך הגידול המואץ של החברה בשנים הקרובות".

ניר מורוז, משנה למנכ"ל ומנהל אגף השקעות קבוצת מנורה מבטחים: "ההשקעה בפרויקט הרוח בשבדיה, בשיתוף עם חברת אנלייט, המתמחה  בהשקעה לטווח ארוך במתקני אנרגיה, מהווה המשך ישיר לאסטרטגיה של החברה הדוגלת באיתור הזדמנויות השקעה בפרויקטים מניבים של תשתיות"

חברת הייעוץ בטא פייננס, העניקה ייעוץ פיננסי למנורה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות