הבורסה מנפיקה כ-32% ממניותיה לפי שווי של 700 מיליון שקל

השווי המבוקש בהצעת המכר גבוה בכ-27% ביחס למחיר ששילמו קרנות ההשקעה הזרות ברכישת השליטה לפני פחות משנה
|
(1)
איתי בן זאב, צילום: קובי קנטור

הבורסה לניירות ערך בתל אביב פרסמה הבוקר טיוטת תשקיף לקראת הנפקת המניות הראשונית לציבור (IPO) באמצעות הצעת מכר לא אחידה, לפי שווי מבוקש מינימלי של כ-700 מיליון שקל - גבוה בכ-27% ביחס לשווי של כ-551 מיליון שקל לפיו השקיעו לפני פחות משנה קרנות השקעה זרות בראשות קרן מניקיי ברכישת כ-40% ממניות הבורסה.

בנק ההשקעות הגלובלי ג'פריס, נבחר להוביל את הנפקת כ-32% ממניות הבורסה לציבור, במטרה לאפשר גם למשקיעים בינלאומיים להשתתף בהנפקה.

בשנת 2018 הציגה הבורסה לניירות ערך הכנסות של כ-256 מיליון שקל, מרביתן משירותי סליקה דמי רישום ני"ע למסחר ואגרות שנתיות.

בשורה התחתונה דיווחה הבורסה על רווח נקי של כ-86.4 מיליון שקל בשנת 2018, אולם רובו מיוחס לביטול הפרשה לירידת ערך בהיקף של 85.1 מיליון שקל בגין נדל"ן. לצורך מתן קנה מידה, בשנת 2017 הציגה הבורסה רווח נקי של כ-14.3 מיליון שקל ורווח נקי של כ-2.1 מיליון שקל בשנת 2016.

מדיניות חלוקה
לקראת הנפקת המניות לציבור, אישר דירקטוריון הבורסה בסוף חודש מרץ מדיניות חלוקה לשנים 2019-2022, לפיה יחולקו לבעלי המניות 50%-30% מהרווח הנקי השנתי (לא כולל רווחי עבר).

יחסי עבודה בעייתיים
בחודש ספטמבר שעבר, על רקע תחילת הליך הפצת מניות הבורסה, הכריזו וועד עובדי הבורסה וההסתדרות על סכסוך עבודה. ימים ספורים לאחר השלמת העסקה להעברת השליטה בבורסת תל-אביב מידי חבריה, בעיקר הבנקים, לידי גופי השקעה זרים, ובראשם קרן מניקיי הכריזו עובדי הבורסה, המחזיקים ב-6% ממניותיה, על סכסוך עבודה בשל ההנפקה הצפויה, תוך דרישה לחסינות מפיטורים למשך 10 שנים, נוסף על מענק של חמש משכורות לכל אחד מהעובדים (לכתבה המלאה).

לפני מספר שבועות פיטרה הנהלת הבורסה את אחד מחברי הוועד, מה שהוביל להתפטרות כל חברי הוועד מתפקידם במחאה. עתה, בצל היחסים הבעייתיים בין ההנהלה לעובדים מציינת הבורסה בטיוטת התשקיף, כי עד לקיום הליך בחירות לחברי ועד חדשים, נושאי הוועד השוטפים והמו"מ, יטופלו וינוהלו על ידי ההסתדרות.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מחלקים דיבידנדים?
  Tt 14/07/2019 19:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם. מדוע להשקיע.גם ככמה אין פעילות
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות