הלמן אלדובי: "הראלי לא מונע מהציפיות לשיפור אלא מהעדר אלטרנטיבות"

להערכת כלכלני בית ההשקעות הראלי בשווקים מונע גם "מהפער שנוצר בין התשואה הנמוכה שניתן לקבל מהרכיב האג"חי מול תשואת הדיבידנד שניתן לצפות מהאפיק המנייתי"
 | 
סוחרים
הסוחרים שלחו בסוף השבוע האחרון את המדדים המובילים בוול סטריט לרמות שיא של כל הזמנים בדאו ג'ונס וב-S&P500 ולשיא של 12 השנים האחרונות במדד הנאסד"ק, זאת למרות צמיחה נמוכה בכלכלה הגלובלית ואפילו מיתון ברבות ממדינות אירופה.

לעניין זה מתייחסים כלכלני בית הההשקעות הלמן אלדובי בסקירתם השבועים ומערכים כי "הראלי בשווקים לא מונע מהציפיות לצמיחה או לשיפור כלכלי מזהיר, אלא יותר מהעדר אלטרנטיבות".

בנוסף הם מציינים כי הראלי סשווקים מושפע גם "מהפער שנוצר בין התשואה הנמוכה שניתן לקבל מהרכיב האג"חי מול תשואת הדיבידנד שניתן לצפות מהאפיק המנייתי".

בהלמן-אלדובי מאמינים כי בתקופה הקרובה הצמיחה הגלובאלית תמשיך לסבול מחולשה בשווקי אירופה ומהקיצוצים האוטומטיים בהוצאות ממשלת ארה"ב.

בשוק המקומי יתרכזו בתקציב ובדוחות

בסקירה השבועית שלהם מתייחסים כלכלני בית ההשקעות גם לבורסה המקומית ומעריכים שהמשקיעים ימשיכו להתרכז בימים הקרובים בהתפתחויות בתקציב המתגבש ובמדיניות הכלכלית החדשה, ובנוסף המשך עונת הדוחות של הרבעון הראשון צפויה לרכז עניין גם היא.

"בהסתכלות קדימה, ובהתחשב בגזירות שהוצעו על ידי שר האוצר החדש, קשה להעריך שהצריכה הפרטית היא זו שתדחוף את הכלכלה המקומית קדימה, שכן, מספיק שרק חלק מהגזירות שהוצעו יתקבלו, הרי שמדובר בהשפעה משמעותית יחסית על ההכנסה הפנויה של האוכלוסייה שתוביל לירידה בצריכה".

"תרחיש מסוג זה עשוי להוביל לירידת מדרגה נוספת בסביבה האינפלציונית שגם ככה מתונה. לגורמים חיצוניים כמו התייקרות החשמל או העלאת המע"מ אומנם צפויה להיות השפעה קצרת טווח שתתבטא במדדים הקרובים, אך בראיה קדימה קשה לראות סביבת גבוהה".

בסה"כ חושבים בהלמן אלדובי כי נתוני המאקרו בישראל היו חיוביים ואף השתפרו ברבעון הראשון ביחס לרבעון הרביעי של 2012 ומציינים בתוך כך כי בין נתונים אלו ניתן לציין את החוזקה בשוק העבודה שהתבטאה בירידה קלה בשיעור האבטלה ל– 6.5% (במקביל לעלייה במספר המועסקים במשרה מלאה) ואת הצריכה הפרטית כפי שמשתקפת מנתון המכירות בכרטיסי האשראי.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה