רשות המיסים פתחה "מסלול אנונימי" לגילוי מרצון של נכסים בחו"ל

רו"ח ישי כהן: "לעיתים הנישומים מתקשים להמציא הסברים לנכסים בחו"ל". המועד הוארך ליום שלאחר יום הכיפורים הקרוב
 | 
לבקשת הקהל
רשות המיסים מאריכה ב-3 חודשים את מועד הגעת הבקשות לגילוי מרצון של אזרחים על נכסים והכנסות המתקבלות מחו"ל. עיקר הבשורה בהודעת הרשות הינה מהליך חדש שפותח אפשרות לבירור מצב החייבים לפני הזדהות מלאה.

היום האחרון להגשת המסמכים נקבע עתה על 27 בספטמבר 2012 (יום לאחר יום הכיפורים) והוארך על רקע "בקשות רבות של נישומים ומייצגים שטרם השלימו היערכותם". מנהל הרשות, דורון ארבלי, הזהיר גם כי "לאחר המועד שנקבע לא יינתנו כל הקלות ורשות המסים תפעיל כנגד מי שלא ינצל את "חלון ההזדמנויות".

בגולת הכותרת של הודעת הרשות עומד הליך שיאפשר פניות אנונימיות "שמטרתן בירור חבות המס בטרם הגשת הבקשה". ההליך הוא הליך מקדים מכיון שאדם שנכנס לגילוי מרצון חייב למסור את פרטיו.

רו"ח ישי כהן, שותף במשרד ארצי את חיבה, הסביר את משמעות ההחלטה: "לקוחות רבים שפנו למשרדנו חששו מלבצע את ההליך לאור חוסר הוודאות בייחס לגובה המס אותו יידרשו לשלם. פתיחת ההליך אנונימי מהווה פתרון ומאפשר להם מחד להתנהל אל מול הרשות ומאידך לא לעמוד בפני שוקת שבורה במידה ולא יצליחו להמציא את ההסברים הנדרשים על ידי הרשות". לדבריו, לעיתים הנישומים מתקשים בהמצאת הסברים לנתונים היסטוריים שבחלקם אינם מצויים עוד ברשותם ואף לא ברשות המערכת הבנקאית הזרה".

עו"ד ליאור נוימן, שותף מנהל מחלקת המסים במשרד ש. הורוביץ ושות' ברך על הארכת נוהל הגילוי מרצון ליום שלאחר "כפרת העוונות" (יום הכיפורים). נוימן אמר כי הוספת האפשרות לביצוע פנייה אנונימית "תוביל לדעתי להסדרים רבים ולגביית מיסים בסכומים ניכרים למדינה. פונים רבים חששו לגשת להליך שחייב מתן פרטים מלאים, מבחינת זיהוי הנישום, כבר בשלב הבקשה הראשונית. אמנם רשות המסים מתחייבת בהליך הגילוי מרצון שלא לעשות שימוש במידע שנמסר לה אך החשש קיים".

נוימן הסביר כי "האפשרות לבצע פנייה אנונימית, שתהפוך לגלויה לאחר הסדר מס במסגרתו הנישום ידע מה חשיפת המס שלו, תוביל להערכתי להגדלה משמעותית בכמות הפונים וכן תאפשר הסדרי פשרה טובים יותר לנישומים - פקידי השומה יהיו גמישים יותר בהסדרים אם יש אפשרות לנישום לסגת מההסדר אם אינו מתאים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה