בעמדת המתנה: המטבעות נותרו כמעט ללא שינוי לקראת הודעת הריבית של ה'פד'

המסחר במט"ח בשוק המקומי התנהל ללא שינוי משמעותי בהמתנה להחלטת ה'פד בנוגע לגובה הריבית
|
בעמדת המתנה: המטבעות נותרו כמעט ללא שינוי לקראת הודעת הריבית של ה'פד'

המסחר בגזרת המט"ח התנהל ביום רביעי ללא שינוי משמעותי כאשר הדולר והאירו שומרים על יציבות אל מול השקל, בעוד הסוחרים ממתינים להחלטת הריבית של הפדרל ריזרב האמריקני. שוק לא מצפים לשינוי גובה הריבית אך צפויים לחפש רמזים לגבי המשך תוכניות התמריצים והעלאות עתידיות.

המסחר התנהל היום גם ברקע לנתוני בישראלי שפורסמו אתמול והצביעו על עלייה של 0.3% במדד - בהתאם לצפי הכלכלנים. במסחר המקומי, הדולר היציג נקבע בירידה של 0.11% לשער של 3.783 שקלים. האירו מנגד רשם עלייה של 0.13% לשער של 5.51 שקלים.

המגמה הרגועה נרשמה גם בזירה הבינלאומית: מול האירו נסחר הדולר כמעט ללא שינוי בשער של 1.4537 דולר לאירו כאשר מול היין הוא מתחזק ב-0.1% לשער של 89.71 יין.

ההערכות בשוק המט"ח הן כי הדולר ימשיך במגמת ההתחזקות על רקע שינוי הצפוי במדיניות הבנק הפדרלי האמריקני - אף על פי שלא צפוי להעלות את שיעור הריבית, על פי הספקולציות מאותת ה'פד' כי בכוונתו לייבש את צינור הזרמות הכספים למערכת הפיננסית.

הערב (בשעה 21:15 שעון ישראל) יסיים הפדרל ריזרב האמריקני יומיים של דיונים ויפרסם את החלטת הריבית והמדיניות המוניטרית. בשוק לא מצפים לשינוי גובה הריבית אך צפויים לחפש רמזים לגבי המשך תוכניות התמריצים והעלאות ריבית עתידיות.

בשעה 15:30 התפרסמו היו נתוני מדד המחירים לצרכן ומדד התחלות הבנייה של בתים חדשים לחודש נובמבר. מדד המחירים לצרכן (CPI) עלה בשיעור מתואם עונתית של 0.4%, קצת יותר ממוצע תחזיות האנליסטים לתוספת של 0.3%. נתון הליבה של המדד, הנתון הכללי בניכוי השפעתם של מחירי האנרגיה והמזון התנודתיים, נותר ללא שינוי בנובמבר, לעומת צפי לעלייה של 0.1%

נתון התחלות הבנייה העיד על מצב טוב יותר מהצפוי בשוק הדיור בארה"ב. התחלות הבנייה החדשות של בתים בארה"ב עלו במהלך חודש נובמבר בשיעור של 8.9% לאחר ירידה חדה של 10.1% במהלך החודש הקודם, כך לפי משרד המסחר האמריקני. העלייה שיקפה התחלות בנייה שנתיות של 574,000 יחידות בהתאמת עונתיות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות