איתי בן זאב פנה לחברי הבורסה בהצעה לרכישת החזקותיהם

זאת בהתאם לשינוי מבנה הבעלות. ההצעה משקפת שווי של חצי מיליארד שקל לבורסה
|
(1)
איתי בן זאב, צילום: יח"צ

הבורסה לניירות ערך הוציאה פנייה רשמית לחברי הבורסה על מנת לבדוק את האפשרות לרכישת החזקותיהם בבורסה לפי שווי המשקף לבורסה ערך של חצי מיליארד שקל. נזכיר כי ​במסגרת השינוי המבני שיזמה רשות ניירות ערך ואושר בכנסת, הבורסה הפכה לחברה הפועלת למטרת רווח.

חברי הבורסה צריכים במסגרת השינויים, למכור ב-5 השנים הקרובות את אחזקותיהם העודפות בבורסה מעל להחזקה של 5%. כמו כן, הם לא יוכלו ליהנות מהשבחתה של הבורסה. כל רווח עודף מעל שוויה הנוכחי שלה (המשקף את ההון העצמי שלה) יועבר לבורסה על ידי החברים. בעוד כשלושה וחצי חודשים תגובש החלטה סופית בעניין. עם זאת, לבורסה אין יכולת להעריך האם כלל חברי הבורסה יענו להצעה. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

מדו"חותיה הכספיים של חבר הבורסה אי.בי.אי עולה כי בית ההשקעות רשם רווח של 16.8 מיליון שקל משערוך ההחזקה במניות הבורסה. השערוך מבטא שווי של 414 מיליון שקל לבורסה. עם זאת, לא מן הנמנע כי מאז פרסום תוצאותיה לרבעון השלישי של אי.בי.אי, הבורסה קיבלה הצעות מגורם שלישי בשוק הבינלאומי ועל כן השווי עלה ל-500 מיליון שקל, כאמור, כפי שמשתקף מההצעה של בן זאב.

בהקשר זה, בנובמבר האחרון במיטב דש פרסמו דו"חות וגם הם כללו רווח כתוצאה משערוך מניות הבורסה  - רווח של 11 מיליון שקל, כשהשווי של הבורסה כולה - 414 מיליון שקל. בהמשך לכך, איגוד בתי ההשקעות ביקש להעריך את שווי הבורסה, ופירמת רואי חשבון מצאה את הבורסה בשווי של 503 מיליון שקל. עם זאת, בהינתן שמדובר במניות לא סחירות יש "ניכיון סחירות" של כ-40 מיליון שקל וכן יש דיסקאונט על ערך האחזקה שנובע מכך שהמחזיקים במניות הבורסה שהם חברי בורסה לא יכולים ליהנות מהצפת ערך בחברה (הם מוגבלים עד ערך ההון בסוף 2015 והם גם מוגבלים מבחינת אחזקה - עד 5%). הדיסקאונט הנוסף, מביא את ערך הבורסה ל-414 מיליון שקל, וזה השווי שמיטב דש התיישרה לפיו.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גורם בינלאומי = העלאה דרמטית של עמלות מסחר (ל"ת)
  גרוסמן 02/01/2018 16:03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות