מדיוונד: תוצאות חיובית בניסוי קליני - מניית כת"ב טסה 13%

מדובר בניסוי שלב 2 שערכה החברה ב-EscharEx לטיפול בפצעים כרוניים וקשיי ריפוי
|
בשוק הביומד

חברת הביוטכנולוגיה מדיוונד הנסחרת בארה"ב (סימול: MDWD) דיווחה היום על תוצאות חיוביות בניסוי קליני Phase 2 שני שערכה, במוצר EscharEx לטיפול בפצעים כרוניים וקשיי ריפוי. כלל ביוטכנולוגיה מחזיקה 45% במדיוונדט, והמנייה מזנקת 13% בבורסה במחזור של 720 אלף שקל, לעומת מחזור יומי ממוצע של 428 אלף שקל בחודש האחרון.

מדובר במוצר המבוסס בטכנולוגיה שמוגנת בפטנטים של מדיוונד בתחום האנזימתי, ומאפשר להסיר במהירות וללא אשפוז או ניתוח את הרקמה המתה של המטופל. הניסוי, כלל 73 חולים שטופלו על ידי רופאים מומחים ב-15 מרכזים רפואיים בישראל ובאירופה. במסגרת יעדי הניסוי נבדקו הבטיחות והיעילות של המוצר בסוגים שונים של פצעים כרוניים ופצעים קשיי ריפוי, כגון פצעים סוכרתיים, פצעים על רקע אי ספיקה ורידית ופצעים ניתוחיים שלא החלימו זמן רב, בהשוואה לקבוצת ביקורת שטופלה באמצעות המוצר ללא המרכיב הפעיל (פלסבו).

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

יעד הניסוי העיקרי היה שיעור הסרה מלאה של הרקמות המתות מהפצע. יעדי הניסוי המשניים כללו מספר פרמטרים, כמו: משך הזמן להסרה מלאה של אותן רקמות, ריפוי הפצע ויעדים נוספים הקשורים ליעילות ובטיחות המוצר. החברה מדווחת כי יעד הניסוי העיקרי הושג והוכח באופן מובהק סטטיסטי כאשר שכיחות החולים הייתה גבוהה משל החולים בקבוצת הביקורת (55% לעומת 29%, בהתאמה). 

גל כהן, נשיא ומנכ"ל מדיוונד: "כעת פנינו מועדות לקידום הפיתוח הקליני בכדי לאפשר שימוש במוצר בהתוויות חשובות אלו. העובדה שה-EscharEx מבוסס על החומר הפעיל של ה-NexoBrid מקטינה את הסיכונים הכרוכים בפיתוח המוצר, היות והמוצר נתמך במידע שהוגש לרשויות במסגרת אישור ה- NexoBrid באירופה, בישראל ובמדינות נוספות. על פי מחקר שוק מקיף שביצענו בשנת 2015 בארה"ב ובאירופה בהשתתפות מאות רופאים ומבטחים, שמסקנותיו אף אושררו על ידי ועדת מומחים בארה"ב, פוטנציאל השוק הגלום ב-EscharEx כמוצר משלים לטיפול בפצעים כרוניים הוא עצום משמעותי ביותר".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות