שינוי מגמה בעזריאלי? מפחיתה את ערך הנכסים

עזריאלי הפחיתה סכום משמעותי על הנדל"ן בחו"ל; ו-3 מיליון מערך הקניונים אחרי שערוכים כלפי מעלה בשנים האחרונות; מדווחת על רווח של 263 מיליון שקל - ירידה של 6%;ממשיכה להתמקד באתר הסחר
 | 
דנה עזריאלי, צילום: זיו קורן
עזריאלי קבוצה -1.9% עזריאלי קבוצה 21,720 -1.9% עזריאלי קבוצה בסיס:22,140 פתיחה:22,160 גבוה:22,160 נמוך:21,680 תמורה:17,851,412 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה על תוצאות כספיות סולידיות לרבעון השלישי של השנה. אבל, בין השורות עולה כי החברה רשמה ירידת ערך בפעילות בחו"ל ואולי יותר קריטי - ירידת ערך (התאמת שווי הוגן) בפעילות הקניונים בארץ. מדובר אמנם על ירידה זניחה שנובעת מהיטל השבחה בקניון בר"ג, אבל זה אחרי ששערוכים כלפי מעלה היו בשגרה בשנים האחרונות. זה אולי עשוי ללמד על שינוי מגמה, כאשר הקניונים נפגעים בהדרגה מכניסת אתרי הסחר הבינלאומיים והמקומיים שהולכים ומגדילים את היקף פעילותם על חשבון החנויות הפיזיות.
לאחרונה אמר ל-Bizportal הראל ויזל מנכ"ל פוקס כי אכן תהיה ירידה בחנויות הפיזיות על רקע הגידול המשמעותי במסחר באינטרנט (אם כי להערכתו פוקס תדע להתמודד עם העניין).
ובחזרה לעזריאלי. החברה הנסחרת בשווי של 23 מיליארד שקל, מדווחת על שיפור מועט במספר פרמטרים, בהם עלייה של כ-6% ב-NOI לעומת הרבעון המקביל, כמו גם שיפור של כ-14% ב-FFO. עם זאת בשורה התחתונה, נרשמה ירידה של 6% ברווח הנקי שהסתכם בכ-263 מיליון שקל.
ה-NOI מנכסים זהים עלה במעט מ-323 מיליון שקל ברבעון השני של 2016 ל-331 מיליון שקל ברבען השני. סך ה-NOI הסתכמה ב-349 מיליון שקל. בישראל הרווח מהשכרת נכסים זהם עלה ב-4% ל-305 מיליון שקל.
עיקר רווחי עזריאלי מגיעים ממרכזי מסחר וקניונים בישראל, כאשר על פי הדו"ח, ה-NOI ממרכזי המסחר ברבעון השלישי הסתכם בכ-213 מיליון שקל, שהם כ-60% מה-NOI הכולל ברבעון; עלייה של כ-9% מהרבעון המקביל בשנה שעברה בו הסתכם ה-NOI בכ-196 מיליון שקל, מתוך NOI כולל של 328 מיליון שקל. היחס נותר כ-60%.
בתוך כך, בית ההשקעות ווליו בייס הותיר את המלצתו לקבוצת עזריאלי על 'תשואת שוק' והוריד את מחיר היעד ל-224.5 שקל - אפסייד של 17% על מחיר המניה. 
שי ליפמן, אנליסט ווליו בייס: אנו מעדכנים את מחיר היעד שלנו לעזריאלי ל-224.5 שקל למנייה (אפסייד של כ-17%), לפי מכפיל של 17 על ה-FFO הצפוי ב-2019/2020 עת השלמת הפרויקטים שכבר בביצוע כיום, לזה מוסיפים את ההחזקות האחרות של החברה (בעיקר: לאומי, לאומי קארד וגרנית) ואת הקרקעות שעליהן החברה תבנה בעתיד (מגדל רביעי עזריאלי, חולון, ראשון ועוד). פעילות הייזום הענפה שמאפיינת את החברה בשנים האחרונות, צפויה להימשך גם לתוך העשור הבא והיא משפיעה לחיוב על התוצאות (ברמת ההכנסות והרווחיות), היא מגדילה ומחזקת את ההון העצמי של החברה ומבטיחה את הצמיחה והמובילות של עזריאלי בשוק גם בעתיד. מניית עזריאלי ממשיכה להוות להערכתנו עוגן יציב וחשוב בתיק ההשקעות והיא בהחלט בבואה של כלכלת ישראל שהיא חזקה.

 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה