דו"חות לאומי: ירידה ברווח הנקי ל-820 מיליון שקל

ההכנסות מריבית ירדו ל-2.2 מיליארד שקל ברבעון. התשואה על ההון ברבעון - 10.3%
 | 
רקפת רוסק עמינח, צילום: רון קדמי
בנק לאומי פרסם לפני דקות אחדות את תוצאות הרבעון השלישי של השנה, לפיהם נרשמה ירידה בשורה העליונה והתתונה לעומת הרבעון המקביל אשתקד.
ההכנסות מריבית ירדו ל-2.2 מיליארד שקל ברבעון השלישי לעומת 2.6 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות שאינן מיבית נפלו ל-222 מיליון שקל לעומת 499 מיליון שקל אשתקד.
בשורה התחתונה, הרווח הנקי ירד ל-820 מיליון שקל ברבעון השלישי לעומת רווח נקי של 919 מיליון שקד ברבעון המקביל אשתקד. את 9 החודשים הראשונים של השנה סיים לאומי עם ירידה ברווח הנקי ל-2.31 מיליארד שקל, לעומת 2.34 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. וזאת כאשר בתקופה המקבילה אשתקד נרשמו הכנסות חד פעמיות כמו מכירת ויזה אירופה בקיזוז השפעות החקירה בארה"ב.
התשואה על ההון ברבעון השלישי הסתכמה לשיעור של 10.3% לעומת 12.7% ברבעון המקביל אשתקד. בניכוי הוצאות ההסדר בארה"ב התשואה על ההון ברבעון השלישי אשתקד עמדה על 9.4%. התשואה להון ב-9 החודשים הראשונים של השנה עמדה על 9.7% לעומת 10.7% ב-9 החודשים הראשונים אשתקד.
אלון גלזר, לידר שוקי הון: "עוד רבעון מצוין לבנק לאומי. הבנק רשם רווח של 820 מיליון שקל המייצג תשואה על ההון של 10.3%, מעל התחזיות המוקדמות, כאשר הבנק ממשיך להציג שיפור בפרמטרים התפעוליים לצד הפרשות נמוכות להפסדי אשראי. לאומי מציג השנה תוצאות מצוינות, עליהן מגיע הרבה קרדיט להנהלת הבנק שהצליחה לבצע מהלכי התייעלות אמיתיים, לשמור על תיק אשראי שמרני ואיכותי (אנחנו אוהבים את העובדה שלאומי צומח בקצב מתון בתיק האשראי), כשבנוסף לאומי נהנה מהרוח הגבית של שוק ההון".
"אנו מעריכים כי השיפור ביחסי היעילות בבנק (שיפור נוסף צפוי ב-2018 בשל תכנית ההתייעלות שהושקה ביולי האחרון) יאפשר לבנק להציג עליית מדרגה נוספת בתוצאות מפעילות לרמה של 8.5% - 9% לפחות, כאשר התרומה של שוק ההון ביחד עם מימוש נכסי נדל"ן (תרומה של 260 מיליון שקל ברבעון 4 ממימוש נכס) יסייעו לבנק  להציג תוצאות טובות גם ברבעונים הקרובים. לאומי נסחר היום במכפיל הון של 0.88, וברמה זו הוא נסחר עדיין מתחת לשוויו הכלכלי וממשיך להיות אחד הזולים בסקטור. אנו  ממשיכים להמליץ בתשואת יתר עם מחיר יעד של 21 שקל למניה".
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה