מדד ה-S&P500 - זוחל באיטיות אל עבר רמת 1,500 הנקודות

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את המדד האמריקני המוביל, ומציג את דרכו הנוכחית
|
(4)
אייל גורביץ'
זחילה אינדיאנית. אין דרך אחרת לתאר את האופן שבו מתקרב מדד S&P500 לאזור 1,500 הנקודות. גופי הנרות הולכים, קטנים ומעידים על השיוויון ההולך ונוצר בין הקונים למוכרים, יחד עם הססנות ההולכת ומשתלטת על השוק. כמו בשבועות האחרונים, שבוע המסחר האחרון לא הביא איתו דרמות.. בינתיים, אין תלונות אלא רק עדכון של מצופי ההגנה השבועיים.

גרף חודשי
1. בדרך כלל, בראש ההיררכיה הטכנית עומדת המגמה, ומתחתיה כל השאר. במקרה הספציפי נעמיד בראש את קרבתו של המדד האמריקני לרמת התנגדות היסטורית השוכנת סביב רמת 1,550 הנקודות. רמה זו הפילה אותו אפיים ארצה בשתי הזדמנויות שונות: בשנת 2000 ולאחר מכן ב-2007. אין אני קובע שזה יהיה התרחיש, אלא שיש לתת תשומת לב יתרה להתנהלות המדד סביב רמות אלו.

2. אם נביט על התנהלותו של המדד מאז תחילת 2009, נוכל לראות שהמגמה היא מגמת עלייה. נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה עולה. אפשר לראות את החלוקה לרצפים, כאשר הרצף האחרון הוא רצף עולה. כל עוד הרצף מוגדר כעולה - גדולה יותר הסבירות להמשך המגמה החיובית.

גרף שבועי
1. בגרף השבועי המייצג ממד זמן נמוך יותר, אפשר לראות תמונה זהה. המגמה היא מגמת עלייה ברורה, כאשר הרצף האחרון הוא רצף עולה. המסקנות כאן זהות לחלוטין לאלו שהתקבלו בסעיף הקודם.

גרף היומי
1. מעבר לגרף היומי חושף סנכרון מושלם בין שלושת ממדי הזמן. גם כאן המגמה היא מגמת עלייה והרצף האחרון עולה. כפי שאפשר לראות, שבוע המסחר האחרון התנהל בדשדוש צר. גופי הנרות הקטנים מעידים על הססנות.

סיכום
הגם שבסיכומו של דבר אפשר לומר שהתנהלותו של המדד היא ללא דופי וקרובה לשלמות, הרי שיש לתת את הדעת לקרבתו לרמת ההתנגדות המשמעותית השוכנת ב-1,550 הנקודות. ההסתכלות תהיה דרך הגרף השבועי תוך מבט על הרצף העולה. שבירתו של הרצף העולה בגרף השבועי תהיה הסימן הראשון לקשיים שהולכים ונערמים.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מחירי שיא
  איילי 18/02/2013 17:39
  הגב לתגובה זו
  1 1
  המדד נמצא במחירי שיא וכנראה שנראה תיקון בקרוב.
  סגור
 • המצב שונה מ 2009 ומ 2000
  אנונימי 18/02/2013 21:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  תסתכל על 90% מהדוחות של החברות האמריקאיות היכו את התחזית אז קצת אופטימיות לא תזיק אם אתה פוחד מתיקון תקנה קצת הגנות
  סגור
 • 2.
  אייל, אפשר התייחסות לזהב ? (ל"ת)
  seeker 18/02/2013 16:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  זחילת ה snp
  zazu 18/02/2013 11:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  תיזהר שלא תזחל גם אתה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות