: הדולר נחלש מעט מול השקל ל-3.76 לאחר הודעת הריבית של בנק ישראל

הריבית שנותרה על כנה והשיקולים בהחלטת בנק ישראל, האירועים הפוליטיים באירופה.רונן מנחם: "מדד המחירים לחודש אפריל יהיה נקודת המבחן הבאה לגבי עלייה אפשרית בריבית".
 | 
(צילום: Getty images Israel)
שוק המט"ח מגיב הבוקר להודעת הריבית כאשר המטבעות המרכזיים הנסחרים מול השקל מציגים מגמה מעורבת. שיקולי בהחלטתו מרכזים עניין בשוק וכן האירועים באירופה על רקע הבחירות הצרפת משחקים תפקיד מרכזי.

הדולר הרציף נחלש הבוקר 0.11% ל-3.76 שקל. המטבע האירופי, האירו מתחזק 0.23% ונסחר תמורת 4.954 שקל. בזירה הגלובלית האירו מתחזק 0.17% מול הדולר ועולה ל-1.317.

הודעת הריבית שפרסם אתמול בנק ישראל מעסיק את הסוחרים במטבעות. הריבית אשר מהווה את משקל נכבד בשערי המט"ח תוותר בחודש הקרוב על 2.5%, בהתאם להערכות בשוק, אך שיקולי הבנק היו במרכז הבמה.

רונן מנחם, מנהל יחידת ההשקעות והאסטרטגיה בבנק מזרחי טפחות אמר כי "בנק ישראל מציין כי התחייבויות הממשלה לשנת 2012 גבוהות בכ-6 מיליארד שקל מתקרת ההוצאה בתקציב. בנוסף, מדד המחירים לחודש אפריל יהיה נקודת המבחן הבאה לגבי עלייה אפשרית".

האסטרטג הראשי של קבוצת איילון יניב פגוט מסביר שבנק ישראל "לשמור על ריאלית שלילית על מנת לקדם פני האטה כלכלית ומקריב קורבן אינפלציוני על מנת לתמוך בפעילות הכלכלית". לידיעה אודות הריבית

גם הירידות החדות שנרשמו באירופה אתמול בשל נתוני מאקרו שליליים והשפעה של התוצאות הבחירות נותנים את אותותיהם במסחר. החששות ממשבר חוב שעלול אף לגבור מניצחון יריבו של סרקוזי ומשבר פוליטי בהולנד צפויים לעמוד במרכז העניינים בשוק המט"ח בזמן הקרוב. בלמבקס ציינו שהודעת החלטת ה-G20 בסוף השבוע היתה אמנם חשובה אך גם הייתה די צפויה ולא השפיעה על השווקים באופן מהותי.

ורד יצחקי, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים אמר על מצב השוק כי "שוק המט"ח מתנהל באופן רגוע, כשהפעילים אינם ממהרים לפתוח חדשות עד לתום סיום עונת החגים. בגזרת היורו-דולר, המשקיעים ממתינים לתוצאות הסיבוב השני בבחירות בצרפת, כאשר פרישה מוקדמת לפנסיה של סרקוזי עלולה להוביל לסנטימנט שלילי לגוש היורו ולתמוך בהיחלשות היורו אל מתחת ל-1.30 לדולר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה