אנליסטים מגיבים לדוחות בזן, "מרווח הזיקוק בהחלט הפתיע רבים"

מניית בזן זינקה היום במחזור מסחר גבוה לאחר פירסום דוחות טובים. האם לאחר גל הירידות האחרון מדובר בהזדמנות כניסה נוחה למניה?
 |  (1)
פנחס בוכריס, צילום: יח"צ; יוסי צבקר
מניית בזן +1.28% בזן 182 +1.28% בזן בסיס:179.7 פתיחה:178.6 גבוה:182 נמוך:178.6 תמורה:10,030,123 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בלטה היום (ב') מעל מסכי הבורסה בת"א וסגרה בעליות שערים חדות ובמחזור מסחר גהבוה קרוב לפי 3 מהמחזור היומי הממוצע החודשי. הסיבה לעליות השערים הנאות של מניית חברת האנרגיה היא כפועל יוצא מפירסום דוחות חיוביים מצפי האנליסטים המוקדם לרבעון הראשון, זאת לאחר שדיווחה על מעבר לרווח נקי של 4 מיליון דולר לעומת הפסד של 34 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. לידיעה המלאה

נציין כי מניית חברת האנרגיה נסחרה בתקופה האחרונה תחת לחץ מוכרים כבד והשילה כ-20% מערכה בארבעה ימי מסחר, זאת על רקע ספקולציות בשוק כי התוצאות הכספיות שתציג החברה יאכזבו את המשקיעים. כעת, עם העלייה החדה במחיר המנייה, Bizportal שוחח עם אנליסטים המסקרים את חברת האנרגיה בניסיון לברר האם המנייה אטרקטיבית להשקעה לאחר פירסום הדוחות הכספיים.

בשן: "המחיר הנוכחי מהווה נקודת כניסה נוחה למניה"

גיל בשן, האנרגיה של בית ההשקעות IBI, נותר חיובי על מניית בזן. לדבריו, "הדוחות טובים, בעיקר הנתונים התפעוליים במגזר הזיקוק לעומת התקופה המקבילה בסביבת מרווחי זיקוק לא פשוטה. השיפור המשמעותי שבזן ביצעה עם הכניסה של המיד"ן לפעילות בתוספת מהלכי התייעלות שביצעה איפשרו לחברת האנרגיה להכות את מרווח הזיקוק בקרוב ל-4 דולר. גם זרימת הגז הטבעי במהלך הרבעון השני של 2013 צפוי להביא לשיפור נוסף גם ברבעון הבא".

עוד הוסיף בשן כי "עיקר חשש המשקיעים שתרמו לליבוי גל הירידות האחרון במניה נובע ממצבה הפיננסי של כרמל אולפינים, והאפשרות כי היא לא תוכל לשרת את חובותיה וכי הנושים יבקשו לפרוע מיידית את החוב לאור אי עמידה קובננטים. בסך הכול, למרות החשש, אני סבור שבמחיר הנוכחי מדובר בנקודת כניסה נוחה למנייה".

קראוס: "מרווח הזיקוק שהציגה בזן בהחלט מפתיע"

האנליסט אלעד קראוס מבית ההשקעות לידר שוקי הון גם הוא מעודד מהתוצאות הרבעוניות הטובות שהציגה בזן. לדבריו, "מרווח הזיקוק שהציגה בזן הוא בהחלט מפתיע. המיד"ן נכנס לפעילות מלאה והוא מוסיף לא מעט כסף לחברה. המיד"ן תלוי בפער שבין הסולר למזוט, כך שאם הפער ייפתח החברה תוכל להגיע לרווחיות גבוהה הרבה יותר מהמצופה.

קראוס סיכם כי "ניתן להגדיר את בזן כאופציה ממונפת על מרווח הזיקוק, והיא תלויה בו על מנת להתמודד עם החוב הגבוה שלה. בתקופה האחרונה הירידות שנרשמו במנייה היו על רקע מרווחים שליליים, כך שבמרווחים שכאלה קשה חברה להתמודד ולהציג רווחיות גבוהה".

גלזר: "מרווח של 6.5 דולר מסייע לתוצאות אך אין בכך די"

האנליסטית ליאת גלזר מבית ההשקעות אקסלנס פחות אופטימית ביחס לדוחות בזן. לדבריה, "בזן פירסמה דו"ח סביר מבחינת הרווח הנקי כאשר תוצאות הזיקוק היו בצפי אך פעילות גדיב וכאו"ל היו מעט טובות מהצפי שלנו".

גלזר מסכמת ומוסיפה כי "בשורה התחתונה, תוצאות חשבוניות טובות עם מרווח זיקוק גבוה עם זאת, החברה ממשיכה להציג תזרים נמוך מהפעילות עצמה. החוב ממשיך להיות הפוקוס העיקרי, ולכן אנו חוזרים על המלצת "" עם של 1.9 שקל למניה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  במידן הושקע חצי מליארד-וזו רק ההרצה,טרם הגיע לתפעול מלא
  כותב -חושב 20/05/2013 20:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  1-מכאן המידן יוסיף ערך רציני- 2- הזרמת הגז תוסיך ערך גדול, וחסכון הוצאות גדול מאוד בזן תתחיל לשלם מס מהשנה הבאה
  סגור