מריל לינץ': נאלצנו לבצע הערכות שווי מחודשות לנכסים

כך הודיעה היום ענקית הברוקראג', זאת בשל משבר האשראי המתמשך והיקף החשיפה של החברה שוק שטרי ההתחייבות. עוד הוסיפה כי להתאמות תהיה פגיעה מסוימת בתוצאות הרבעון השלישי
|
מריל לינץ': נאלצנו לבצע הערכות שווי מחודשות לנכסים

מריל לינץ', החתם גדול ביותר בעולם לשטרי התחייבות, הודיעה היום כי היא נאלצה לעשות הערכות שווי מחודשות לנכסים רבים, בשל המצב שיצר משבר הסאב-פריים. התאמות אלו יבואו לידי ביטוי בצורה מסוימת בתוצאות הרבעון השלישי.

החברה הניו יורקית הצהירה, כי משבר האשראי המתמשך יצר תנאי עבודה מאתגרים ברבעון הרביעי. ענקית הפיננסים מצויה בסיכון רב להפסדים כתוצאה ממשבר הסאב-פריים, בשל היותה כגורם מתווך, משקיע ולווה המקושר היטב לשוק המשכנתאות. בין התחומים שבהם החברה פועלת, ניתן למנות את חיתום ה- CDO, ומוצרי אשראי נוספים, כך אמרה החברה בהודעה רשמית היום.

בעוד פירמת הברוקראג' חזרה שוב על ההערכות המוקדמות, כי עיקולי הנכסים האחרונים בתחום משכנתאות הסאב-פריים עלולים לפגוע בהיקף החשיפה והפעילות העסקית שלה, הדו"ח היום כולל הערכות למידת הפגיעה ברבעון השלישי.

מניות החברה משילות 1.34 דולר או 1.8% למחיר של 73.8 דולר במסחר בניו יורק, מתחילת השנה השלימה צניחה של 21%.

אנליסטים שונים ברחבי וול סטריט צופים כי החברה תדווח על ירידה ברווחי הרבעון השלישי רק בחודש הבא, היות ועל החברה לאמוד את ערכם של נכסים מסוימים וההתחייבויות הפיננסיות. בתוך כך, נציין כי עונת הדיווחים של חברות הברוקראג' בוול סטריט תחל בשבוע הבא.

"המשקיעים יחפשו אחר שקיפות יחד עם הכבוד הראוי לחברות ברוקארג', עליהן לבצע התאמות מיוחדות באשר למידת החשיפה וכן את הפחתות הערך הנדרשות בהלוואות מסוג ה- LBO, והחזקות של ניירות ערך כגון ה- CDO (אגרות חוב המגובות בנכסים)", כך אמר היום רוג'ר פרימן מליהמן ברדרס.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות