הדולר שינה כיוון: היציג נקבע בעליה של 0.17% לאחר אישור התקציב בממשלה

מול האירו עבר הדולר להתחזקות לאחר שנגע הבוקר הדולר ברמת שפל של 7 שבועות
|
הדולר שינה כיוון: היציג נקבע בעליה של 0.17% לאחר אישור התקציב בממשלה

הדולר שינה כיוון ועבר לעליה, לאחר שנסחר בשעות הצהריים ביציבות מול השקל עם נטיה לירידות קלות . נזכיר כי מאז ה-23 לאפריל איבד הדולר כמעט 4% מול השקל.

היום, אחרי מספר לילות לבנים, דיונים ממושכים, "הורדות ידיים" מתוקשרות הממשלה אישרה את תקציב המדינה ואת עסקת החבילה לשנים 2009-2010 כאשר 26 שרים הצביעו בעד, ו-4 שרים הצביעו נגד. ארבעת שרי ש"ס הצביעו נגד העסקה בין ההסתדרות והאוצר וקיבלה את הסכמתם של יתר השרים, בהם חברי העבודה וישראל ביתנו. התקציב עובר כעת להצבעה בכנסת.


בתגובה לאישור התקציב בממשלה, עדכנו מספר כלכלני מאקרו את תחזיות האינפלציה שלהם. רון אייכל, הכלכלן הראשי של מיטב, אומר כי נ ראה כי ההשפעה על המדד צפויה להגיע לכדי 1.8%. "נציין, כי על התקציב עוד לעבור את הכנסת (הצבעה לאישור בתקציב). יתר על כן, מועד החלת חלק מהגזירות עדיין לא ברור לחלוטין, להוציא את העובדה שהן מתוכננות לצאת לפועל באופן מיידי, לכן ישנה אי בהירות לגבי המועד המדויק שבו תחול העלייה באינפלציה. יתר על כן, במידה ואלו יוטלו, ההשפעה על האינפלציה תהיה מיידית וחד פעמית, עם החלת המס".

גם בעולם שינה הדולר כיוון, והוא נסחר כעת בעליה של 0.5% לרמה של 1.3587 דולר לאירו, לאחר שבבוקר רשם ירידה של 0.16% לרמה של 1.367, שפל של 7 שבועות.

אחד הגורמים שעמדו הבוקר מאחורי היחלשות הדולר הוא נתון חיובי שמגיע מכיוון הכלכלה הסינית. המכירות הקמעונאיות בסין רשמו גידול של 14.8% באפריל ביחס לשנה שעברה, טוב יותר מתחזיות הכלכלנים ומכך מסיקים הסוחרים כי הגרוע מכל עבור כהלכלה השלישית בגודלה בעולם כבר מאחורינו ולכן מחפשים נכסים בסיכון גבוה (לא דולר).

גורם נוסף שהחליש הבוקר את הדולר הוא כתבה של דיוויד ווקר, כלכלן בכיר ומוערך, שפורסמה בפיננשל טיימס, בה טוען ווקר כי דרוג החוב של ארה"ב שעומד כעת על טריפל A עלול להיחתך בגלל שהממשלה לא מסוגלת לשלוט בהוצאות. כלכלן בכיר בענקית הבנקאות היפנית, Mitsubishi, התייחס למאמר בראיון לבלומברג ואמר כי "מדובר בתזכורת רצינית לסיכון הגדול ביותר עבור הדולר".

קבע את השער היציג החדש בעליה של 0.17% לרמה של 4.109 שקלים. האירו שומר על יציבות מול השקל ברמה של 5.60 שקלים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות