"העולם עומד לפני קטסטרופה שמחכה לקרות, נחזור לפאניקה של 2008"

"אם יוון תעזוב את גוש האירו לא ניתן יהיה לחזות את ההשלכות לכך" אומר היו"ר שעומד לפרוש מתפקידו לאחר 5 שנים
 | 
(2)
בני לאוטרבך
ראש הבנק העולמי, רוברט צוליק, שעומד לפרוש בקרוב מתפקידו לאחר 5 שנים אומר כי העולם נמצא על סף קטסטרופה כלכלית ועל המנהיגים להפסיק לשוחח על פיתרונות ועליהם לעבור לשלבים מעשיים.

"האירועים ביוון עלולים להצית בהלה פיננסית בספרד, איטליה ובכל גוש האירו", אמר צוליק בראיון לעיתון הדיילי מייל ותיאר, "הקיץ של 2012 יהיה דומה ל-2008. אם יוון תעזוב את גוש האירו, לא יהיה ניתן לחזות את ההשלכות, בדיוק כמו שלא ניתן היה לחזות את ההשלכות של קריסת ליהמן ברודרס".

"המנהיגים חייבים להכין את עצמם להזרמת הון לבנקים. הם גם צריכים להתכונן לכך שמדינות מסוימות לא יוכלו לעמוד בפני עצמן ויזדקקו לעזרה. רק החוב הריבוני של כל גוש האירו יוכל לעמוד באירועים".

נזכיר שאיוש משרת יו"ר הבנק העולמי היתה נתונה לויכוח פוליטי בין ארה"ב ומדינות אחרות. באופן מסורתי לתפקיד ממונה אמריקני אך הפעם ביקשו סין וברזיל להציג מועמד מטעמן. לבסוף ניאותה ארה"ב לשקול מועמדים נוספים אך בחרה במועמד מטעמה, ג'ים יונג קים, אמריקני יליד קוריאה.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גוש...
  אבי 04/06/2012 16:30
  הגב לתגובה זו
  7 0
  למרות שהמטבע משותף, במנטאליות, אירופה לא תתפקד כיחידה הומוגנית וגם לא למען מטרה משותפת, לא ניתן לאכוף החלטות כפי שניתן בארה"ב, האיחוד נולד לכישלון, השאלה היא לא באם אלה מתי ואיך, התוצאות יהיו גלובליות, במקרה הטוב ללא מלחמה תלוי במוסלמים באירופה שיתרמו את חלקם ע"י אופיים וחוסר השילוב בחברה, אירופה משולה לתנין שבלע חפיסת סכיני גילוח וזו רק שאלה של זמן עד אשר יקיז דם, מבחינה אישית שיערב ויבושם להם...
  סגור
 • אתה צודק אבל גם ארה"ב לא מתפקדת כיחידה הומוגנית...
  ירמיהו הן 04/06/2012 17:29
  הגב לתגובה זו
  2 2
  בגלל המלחמה בין הדמוקרטים לרפובליקנים במיוחד לפני הבחירות בנובמבר.
  סגור