המסחר במט"ח: השקל התחזק כנגד הדולר והאירו; "הדולר יגיע מעבר לשיא האחרון"

החלטת הריבית בארה"ב שתלווה יחד עם תיאור מצב המשק האמריקני צפויה לכוון את שוק המט"ח. המשקיעים צפויים להגיב בהתאם לתחזיות ההשקה של תוכנית הרחבה נוספת
 | 
(צילום: Getty images Israel)
זירת המט"ח הגיבה היום לסנטימנט החיובי בבורסות העולם והשקל סיים בתהחזקות מול המטבעות המובילים. האירועים המהותיים שהמשקיעים התכוננו לקראתם כללו בחינת מצב הבנקים בארה"ב ובחינת החוב הריבוני של מדינות נוספות בגוש האירו לאחר (כמעט) סגירת הפרשה היוונית.

הדולר היציג ננעל בירידה של 0.29% ל-3.775, האירו היציג סיים בירידה של 0.38% ל-4.943. בעולם הדולר מתחזק מעט ונסחר מול האירו באיזור 1.307. "נראה שעידן ההקלות המוניטארית הכמותיות של הבנקים המרכזיים בארה"ב ובאירופה מגיע לסופו" הסביר את מצב הדברים בשוק העולמי, כלכלן המקרו של דש, אלכס זבז'ינסקי, "דוברים שונים של הבנק המרכזי האמריקאי הביעו בשבועיים האחרונים ספקות לגבי מהלך של הרחבה מוניטארית כמותית נוספת (QE). השיפור הנמשך בנתונים הכלכליים ודברי חברי ה-FED ממחישים שהסבירות ל-QE נוספת בארה"ב קטנה".

ב-FXCM ציינו כי האירוע המרכזי היום תהיה "ישיבת הריבית של הבנק הפדרלי ב-20:15 שעון ישראל. בשבועות האחרונים שינה הבנק הפדרלי באופן חד את הטון שלו לטובה לאור השיפור העקבי בנתונים הכלכליים. ההצהרה שתצא מארה"ב עשויה להזיז את השווקים ואת זירת המטבעות.

לסיכום אומרים שם כי "הדולר צפוי להמשיך ולהתחזק אל מול האירו ואנו מעריכים כי הצמד יעשה את דרכו מתחת לרף 1.30 בתקופה הקרובה ולעבר השפל של ינואר ב-1.26. גם הדולר-שקל צפוי להתיישר על פי המגמות העולמיות של הדולר והתנאים תומכים בהמשך התחזקותו של הדולר אל מול המטבע המקומי מעל לשיא האחרון ב-3.822 ולעבר השיא של ינואר באזור 3.86"
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות