לשים את הדברים בפרופורציה: מדובר בתיקון טכני נקודתי

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את המדד המוביל בבורסות וול סטריט לקראת פתיחת שבוע המסחר בעולם
|
(2)
אייל גורביץ, צילום: Bizportal
ירידות חדות אף פעם לא היו דבר נעים. יחד עם זאת, הן בלתי נמנעות וחשוב לשים אותן בפרופורציות הנכונות. זה לא שלא חווינו אירועים מסוג זה בשנים האחרונות, ומכולם יצאה מגמת העלייה כשידה על העליונה. השאלה המרכזית, היכן למקם את אירועי סוף השבוע - האם מדובר באירוע בעל השלכות ארוכות טווח או שמא הן נקודתיות וברות חלוף?

הנחת העבודה ארוכת הטווח
התשובות לכל השאלות לגבי כיוונו של שוק המניות האמריקני בפרט וכל שוק אחר בכלל, מצויות בגרף החודשי, זה החולש על טווח הזמן הארוך. כל עוד הוא מקיים מספר פרמטרים, עולה הסבירות שהמגמה תמשיך להיות מגמת עלייה.
1. מבט על הגרף החודשי גורס שהמגמה ארוכת הטווח היא מגמת עלייה. הנחה זו מלווה אותנו מזה תקופה ארוכה למדי ואינה עוברת שינוי.
2. בגרף החודשי המצורף אפשר לראות את סידורן העולה של נקודות השיא והשפל.
3. הסיבה לכך מעוגנת במספר עובדות, בראשיתן עומדת ההנחה שמגמות עלייה אינן נוטות להסתיים עם שיא בודד בצמרת, אלא נדרשת בחינה חוזרת של אותה רמת שיא.
4. עוד אפשר לראות את סידורם העולה של הממוצעים הנעים, בהם אני עושה שימוש בגרף החודשי (10/20).
5. בנוסף, הרצף העולה לא נשבר - שער הסגירה של החודש האחרון גבוה מהשער הנמוך של קודמו.
6. לכן הנחת העבודה ארוכת הטווח גורסת שכיוונו של מדד ה- S&P 500 +0.34% S&P 500 2,999.72 +0.34% S&P 500 סגירה:2,989.69 פתיחה:3,000.77 גבוה:3,008.29 נמוך:2,991.79 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים כתבות נוספות בנושא: מעלה, ואף לרמות גבוהות יותר מאלו בהן הוא מצוי כיום.

הגרף השבועי
1. המגמה בטווח הזמן הבינוני היא מגמת עלייה.
2. כפי שאפשר לראות, נקודות השפל והשיא מסודרות במבנה עולה, כאשר השיא האחרון גבוה משמעותית מקודמו.
3. גם הממוצעים הנעים תומכים כשהקצר מעל לארוך.
4. אפשר לראות בבירור לאורך התקופה האחרונה, שכל התיקונים הטכניים שהתרחשו ולא גרמו לשינוי בשני הסעיפים האחרים, הסתיימו ולאחר מכן נכבש שיא חדש - לכן זו הנחת העבודה גם בטווח הזמן הבינוני.

התיקון לאן?
1. בשבוע האחרון נשבר הרצף העולה לאחר 15 שבועות של רצף חיובי.
2. שבירה זו היא סימן ליציאתו לדרך של תיקון טכני המתייחס לגל העליות הרציף שהחל בשפל של 1,814 הנקודות ותם בשיא של 1,991 הנקודות.
3. חישוב המתבסס על חיתוכי פיבונאצ'י, מלמד שיעדי התיקון מצויים בטווח של 1,925-1,882 הנקודות.
4. עוד אפשר לראות על הגרף רצועת תמיכה בין רמות 1,900-1,925, כך שההצלבה בין הנתונים מספקת הערכה ראשונית ליעדי התיקון ולאזורי הבלימה.
5. בתחתית הגרף אפשר לראות את מדד CCI המצוי מתחת לרמת 100- ומייצג מצב של "מכירות יתר". כפי שאפשר לראות בעבר, נסיגה מתחת לרמה זו מרמזת על קרבה לתחתית.

סיכום ומסקנות
המסקנה ארוכת הטווח אינה עוברת שינוי בשלב זה. הירידות אינן אלא תיקון טכני נקודתי שקרוב לקיצו. בסיומי יתחדש גל העליות והשוק האמריקני יכבוש שיאים חדשים.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מה קורה עם הדאקס? אפשר לקבל ניתוח טכני (ל"ת)
  אברי 04/08/2014 20:10
  הגב לתגובה זו
  1 10
  סגור
 • 1.
  למר גורביץ. שלושה דברים לי אליך.
  ד"ר ניר 04/08/2014 18:20
  הגב לתגובה זו
  12 0
  1. מה יהיה הסוף? נקווה לטוב! 2.לפני כמה ימים כתבתי לך על ה "חייביזם" שנמצא במסגרת הפסיכולוגיה הקוגניטיבית ההתנהגותית. לימד אותי זאת איציק שלנו שאמור להשתחרר(לביינתיים , כנראה) בקרוב אחרי חודש שם...(קטן עליו!) 3. הוא כתב לך פעם שאת שני בניו המגודלים(רבי סרנים במובחרות ותואר שני ובחורים זהב)הוא עד היום חובט בעכוזם...(אני לא מאמין..אבל אולי...) לך..אינו יכול לעשות זאת...וחבל.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות