אושרה להפקדה תוכנית בנייה ענקית בהרצליה - האוכ' תגדל משמעותית

התוכנית תכלול גם דירות קטנות, שטחי מסחר ושימור הגן הלאומי. הבנייה תהיה צפופה יחסית
|
(3)
נדל"ן, צילום: Getty images Israel
הוועדה הלאומית לדיור לאומי (ותמ"ל) אישרה היום (ג') להפקדה תוכנית לשכונת אפולוניה בהרצלייה שתכלול גן לאומי ושכונת מגורים.

השכונה המתוכננת תכלול כ-3,000 יח"ד ו-900 דירות נוספות יאושרו להפקדה רק לאחר שינוי תמ"א 35. כמו כן, מתוכננת בנייתן של כ-780 יחידות דיור קטנות. בנוסף מתוכננים בשכונה מבני ציבור, מבני חינוך ואזורי מסחר לצרכי המתגוררים בשכונה. כיום מתגוררים בהרצליה 117,000 תושבים והשכונה החדשה תספק יתרונות דיור לעוד כ-20,000 תושבים.

מדובר בתוכנית לאומית חשובה ששטחיה משופעים בפארקים רבים רציפים השדרות המרכזיות והשטחים הפתוחים כוללים שבילי אופניים והולכי רגל.
התכנית קודמה מזה שנים על ידי רשות מקרקעי ישראל וכוללת בנוסף ליחידות הדיור שטחי תעסוקה מלונאות ומסחר שטחים ציבוריים רבים מאד וכאמור שטח גן לאומי. התכנית קודמה במאמץ משותף עם רשות הטבע והגנים ומתוכנן כי שטחי הגן הלאומי יהוו שטח רציף לשכונה ללא גידור ויאפשר לתושבים ולמבקרים במקום להנות מהשטחים הפתוחים הרבים ומה עתיקות שייחשפו במקום.
הדמיית הפרויקט: קרדיט - רשות מקרקעי ישראל
הדמיית הפרויקט: קרדיט - רשות מקרקעי ישראל

התכנית לוותה בסקר סיכונים שנערך והוא על בסיס סקרים מוקדמים שנעשו במקום ובעיקר בשטחי הגן הלאומי לאור הימצאותם של מפעלי תעש שפעלו במקום.

קרקע בטוחה
רוב שטחי השכונה להבדיל משטח הגן הלאומי מוקמו על שטחים שנמצאו על ידי המשרד להגנת הסביבה כשטחים שאין בהם זיהומי קרקע. עיריית הרצליה ביחד עם רשות מקרקעי ישראל ורשות הטבע והגנים הצהירו בפני חברי הותמ"ל כי התכנית חשובה לאין ערוך לעיר והיא מהווה את ההשלמה הצפונית העירונית בשטח זה כפי שקובעת תכנית המתאר על מנת ליצור מגוון מצבי בינוי למגורים, המתאימים לאוכלוסיות גיל שונות ישנה חלוקה של הבינוי לאיזורים שונים כשכל איזור מציע סוג מגורים שונה.

בנוסף, תכלול השכונה כיכר עירונית מרכזית למול הגן הלאומי הכוללת מסחר, מבני ציבור ובתי מלון המהווה מחבר מרכזי בין איזור המגורים לאזור הגן הלאומי. בכניסה הצפון מזרחית לשכונה ימוקם מתחם תעסוקה הכולל כ-60,000 מ"ר שטח עיקרי לתעסוקה התכנית מסדירה את פיתוחו
של הגן הלאומי אפולוניה הכולל את המצודה העתיקה ואת רצועת רכס הכורכר המקבילה לחוף הים. פיתוח הגן הלאומי יכלול טיילות נוף, אזורי שהיה, אתרים ארכיאולוגים ואיזורי הדרכה.

הגן הלאומי ישלב במערך האתרים הארכיאולוגים מגוון פעילות של פנאי ונופש ויבוסס על כניסה חופשית לציבור משלושה כיוונים עיקריים: בצפון בדרך ישירה ממחלף חדש על כביש החוף, במרכז במגוון כניסות שכונתיות ומקומיות משכונת המגורים ובדרום מכיוון שכונת נוף ים.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ריח הבחירות
  יעל 20/01/2015 14:00
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אולי נכדינו יזכו לראות , אולי ?!
  סגור
 • 2.
  הנה פתאום לא חסר קרקעות במרכז???
  fu...ck 20/01/2015 13:33
  הגב לתגובה זו
  7 0
  ביבי הנוכל
  סגור
 • 1.
  עניי עירך קודמים
  טוביה 20/01/2015 13:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה קורה לתוכנית רצועת החוף הדרומית?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות