מלחמת הסוחרים ביום חמישי: זה התחיל ברווח קל של 10%...

אושר טובול, סמנכ"ל מסחר מיטב טרייד ני"ע, מתייחס בטורו לתוצאות הדוחות הרבעוניים של חברת מלאנוקס, והשפעתן על המסחר במניה בפרט ובבורסה בכלל
 |  (6)
יום חמישי האחרון היה אחד הימים המעניינים ביותר בשנה האחרונה בבורסה בת"א. המחזור היומי עמד על מעל 2 מיליארד שקל, גבוה פי 4 מהממוצע היומי של התקופה האחרונה. מחזור המסחר באופציות היה גבוה מאד ובחדרי המסחר הורגשה דריכות.

הסיבה למחזור המסחר הגבוה הייתה חברת {מלאנוקס}. החברה המספקת פתרונות תקשורת פרסמה דוחות לרבעון השני, אשר דיווחו על תוצאות חזקות מאד בהכנסות ובשורת הרווח. החברה הכתה את תחזיות האנליסטים וסיפקה תחזית חזקה מאד להמשך. מחיר המניה קפץ לאחר המסחר בארה"ב ביותר מ-50%.

משקלה של מלאנוקס במדד ת"א 25 עמד בבוקר יום חמישי על 6.7%. היא פתחה פער ארביטראז' של 50% על מחיר המניה בישראל, והייתה אמורה להקפיץ את מדד ת"א 25 בכ-3.3%. בנוסף לרוח גבית חיובית מהנאסד"ק הבורסה בת"א הייתה צריכה אף לעלות בצורה חדה יותר.

הסוחרים שהתעוררו בבוקר יום חמישי למשמע הבשורות, נלחמו על הזרמת פקודות הקניה הראשונות במניה בשעה 9:00. עפ"י תקנון הבורסה בת"א, פקודת שער מקסימלית לרכישת מניות עומדת בשלב הטרום פתיחה על עלייה של 35% משער הבסיס. ז"א במידה ויהיו מוכרים מתחת למחיר הנ"ל, המניה תפתח ב-35% ואח"כ תסגור את פער הארביטראז'. הסוחרים שהצליחו להזרים ראשונים את הפקודות, נהנו מתשואה של יותר מ-10% ללא סיכון ממשי. מחזור הפתיחה עמד על 5.5 מיליון שקל והמניה טיפסה תוך שניות בכ-47%.

פעולה נוספת שביצעו חלק גדול מהסוחרים הייתה לרכוש חוזים על מדד ת"א 25, תוך ציפייה שהמדד יעלה מעל 3.5%. אלא שכבר בפתיחת המסחר באופציות, שיקף המדד הגלום עלייה של 2% בלבד. בפתיחת המסחר ניתן היה לראות את מניית מלאנוקס עולה בכ-47% ושאר המניות במדד ת"א 25 צבועות באדום. הפתעה? כשל שוק? מישהו פועל כנגד המגמה?

מלבד מניות ת"א 25 שירדו באופן חד, מדד ת"א 75 עלה במהלך היום בכ-1.5%, דבר שמחזק את התאוריה שניסו לאזן את העלייה במדד ת"א 25 ע"י מכירות אגרסיביות בשאר מניות המדד. בנוסף מניות הארביטראז' שהגיעו עם פער חיובי מחו"ל לא הצליחו לסגור את הפער. במהלך יום המסחר נרשם פער יחסית גבוה בין החוזה הסינטטי למדד המעו"ף.

כבר בתחילת השבוע הקודם ניתן היה להבחין בהטיית השוק מטה. ביום ראשון המסחר נפתח בעליות לאור המגמה החיובית בחו"ל, אבל לקראת סופו השוק ירד בצורה חדה, ללא כל סיבה ובמחזורים זעומים. גם במהלך השבוע השוק נסחר בטריטוריה השלילית.

השמועות לא איחרו להגיע לחדרי המסחר. דובר על שחקן מעו"ף גדול שנתפס עם פוזיציית שורט גדולה. השחקן כנראה הזרים פקודות מכירה אגרסיביות במניות לאורך כל יום המסחר על מנת לא לגרום למדד המעו"ף לעלות באופן חד ואף למנוע מהלך של שורט סקוויז. השוק שריכז בתקופה האחרונה מחזורי מסחר נמוכים מאד של כ-500 מיליון שקל ביום, ריכז מחזור גבוה של 2 מיליארד שקל אשר מתוכם 400 מיליון שקל ריכזה מניית מלאנוקס.

השבוע הנוכחי הינו שבוע פקיעה של האופציות על מדד ת"א 25. קשה לדעת האם אותו השחקן שינה במהלך יום חמישי את הפוזיציה או סגר את החשיפה. ימים אלו הם ימי "בין המצרים", בין אם אתם מאמינים או לא, צריך להיות זהירים בשבוע מסחר זה.

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  בין המיצרים
  שרפון 22/07/2012 14:36
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מה קרה אחד וארבע פתאום קפצתם כנשוך נחש בין המיצרים זו תקופה שבית המקדש חרבוולכן אין מזל בתקופה זו תקופת פורענות צר לי לאכזב אתכם אבל עם ישראל הם מאמינים בני מאמינים
  סגור
 • 5.
  הזדמנות יוצאת דופן,איזי אנר' אג"ח א
  אגחיסט 22/07/2012 12:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מוכרים את תחנות הדלק בארה"ב ויבצעו פדיון מוקדם בספטמבר לפי פארי שכעת על 121. נסחר כעת סביב 85. הזדמנות של פעם ב... לא המלצה. ג.נ. מחזיק.
  סגור
 • 4.
  בין המצרים?
  אסף 22/07/2012 11:19
  הגב לתגובה זו
  4 6
  הכותב הוא רב או איש השקעות?
  סגור
 • 3.
  מגבלת 35% - הזוי. הסבר לעיוות - כנסו.
  lepxii 22/07/2012 10:43
  הגב לתגובה זו
  9 0
  קודם כל - מגבלת 35% היא הזויה ויפה שתבוטל. במהלך הטרום פתיחה היה עיוות ברור (גלום = בסיס, למרות שבסיס לא כלל extra מספר נקודות בשל מגבל 35% ומלאנוקס). מייד אחרי הפתיחה, מלאנוקס עלתה ושאר המניות נלחצו מטה. עד כאן - נראה כמו עיוות טכני שנבע מחוסר התחשבות של מספר גורמים בכלל (הטיפשי) של 35%. אך מנקודה זו ואילך - לא הופיעו קונים על כל המניות שנלחצו בין 0.5% לכ4% מטה. זה כבר איתות שלילי חזק למחיר של מניות אלה - ברגע שאין קונים גם בדיסקונט ברור - זה מראה שאין תמיכה למחיר. בקיצור - מה שנולד כעיוות טכני גרידא, התקבע עם התמשכותו מכיוון שזה הראה שאין קונים.
  סגור
 • 2.
  בעל ידע עצום בשוק ההון
  אוריה בן דוד 22/07/2012 10:42
  הגב לתגובה זו
  5 0
  כתבה יפה..ועל זה נאמר "ומכל מלמדי השכלתי"
  סגור
 • 1.
  עד שהגעת קשקוש של "בין המצרים" היה הגיוני, אבל אחרי זה?
  ערן 22/07/2012 10:28
  הגב לתגובה זו
  5 10
  מ הזה השטויות האלו? שיעור בתורה וקבלה 3? ככה אתם מנהלים את הכספים? לפי "בין המצרים", "ספירת העומר" ו"עצות" מרבנים? יש לסגור את הגוף הזה באופן מידי, יש לנו מספיק עבדי אלילים בארץ שחיים על חשבונו, לא צריך כאלו גם בבורסה ובהשקעות!
  סגור