המשק הבריטי התכווץ בשיעור הגבוה מזה 3 שנים; נתון מדאיג גם בגרמניה

מתגבר הלחץ על ראש הממשלה האנגלי לבצע מהלכים אגרסיביים יותר להגדלת הצמיחה. הביטחון בקרב 7,000 מנכ"לים בעסקים בגרמניה נפל לשפל של שנתיים
 | 
(צילום: Getty images Israel)
יום המסחר בבורסות באירופה מתנהל בעליות שערים למרות רצף נתוני מאקרו קשים שפורסמו שם הבוקר. המשק הברטיי הצטמק רבעון נוסף והפעם בשיעור שעלה על כל התחזיות וגם בגרמניה פורסם נתון מדאיג במיוחד.

התכווצות הכלכלה הבריטית

כלכלת בריטניה קטנה ברבעון השני ב-0.7% לעומת הרבעון הראשון, אז קטנה ב-0.3%. הנתון פספס בהרבה את תחזיות הכלכלנים שציפו לירידה של 0.2% בלבד בתמ"ג.

הסקטור שחטף מכה היה הבנייה עם ירידה של 5.2%, הייצור קטן ב-1.3% ומגזר השירותים התכווץ ב-0.1%. עם פרסום הנתונים מתרבים הסימנים להחרפת המיתון וגובר הלחץ על ראש הממשלה, דייויד קמרון, לנקוט בצעדים נוספים להגדיל את הצמיחה.

הכלכלנים מוצאים את הסיבות לנפילה בכמות הגשמים הגדולה באנגליה ובמספר החגים הגדול שצמצמו את התפוקה כולל זה של חגיגות היובל למלכה.

מדד ה-IFO הגרמני

מדד ביטחון העסקים בגרמניה, ה-IFO, נפל בחודש יולי ל-103.3 נק' מרמה של 105.2 נק', יותר מהתחזיות המוקדמות שציפו לירידה ל-104.5 נק' בלבד ולרמה הנמוכה ביותר מזה שנתיים. זו הירידה השלישית ברציפות של המדד המשקף תוצאות סקר שנערך בקרב 7,000 מנכ"לים בגרמניה.

הנתון מפורסם בצל העדכון האחרון מבית מודי'ס על הורדת תחזית דירוג ה-AAA של גרמניה לשלילית. בסוכנות ציינו שהאפשרות שיוון תעזוב את גוש האירו והתגברות הסיכוי לבקשות חילוץ מספרד ואיטליה מעמידות את גרמניה בסכנה. "אם גוש האירו יקרוס, גם שוק העבודה החזק של גרמניה לא יוכל להציל את הכלכלה שלה", אמר אלכסנדר קוץ', כלכלן ביוניקרדיט.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה