: חוצה את רף ה-3.8; "השקל ימשיך להראות חולשה בתקופה הקרובה"

FXCM: מתפתח בעולם סנטימנט חיובי לטובת הדולר. המתיחות הגיאופוליטית צפויה להשפיע בזירת המט"ח
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
הדולר רושם היום התחזקות נוספת מול השקל בזמן שהאירו ממשיך להחלש מול המטבע המקומי. יחסי הכוחות בין המטבעות המובילים בעולם מקבלים תוקף גם בארץ וזאת על גם על רקע החולשה בבורסה הישראלית.

הדולר מתחזק 0.3% מול השקל ועולה ל-3.802 שקלים. האירו מאבד 0.5% ויורד ל-5 שקלים. המסחר בזירת הט"ח מתנהל על רקע המתיחות הגיאופוליטית ופגישת אובמה-נתניהו שצפויה להתקיים היום בערב ועשויה להיות מהותית לשאלת הגרעין האיראני.

במחלקת המחקר של סיטי ציינו שהשקל צפוי להשאר בחולשתו בתקופה הקרובה. "תשואת החסר של המטבע הישראלי בחודשים האחרונים היא פועל יוצא של התנאיים המקומיים. יש לציין שגורמי הסיכון לא מצביעים כרגע על כיוון כלשהו".

במסחר בין המטבעות המובילים, רושם הדולר התחזקות קלה נוספת מול האירו ושער המסחר בצמד עומד על 1.316. ב-FXCM מאמינים שיתכן ואנו עדים לשינוי ביחסי הכוחות בעולם לטובת הדולר. "השיפור העקבי בנתוני המקרו בארצות הברית בחודשים, והירידה בציפיות ל-QE3 לאחר עדותו של יושב ראש הפד ברננקי בשבוע שעבר בקונגרס, חיזקו את מעמדו".

גם תוכנית ה-LTRO באירופה משפיעה על יחסי הכוחות בין המטבעות המובילים. "בסופו של דבר מדובר במהלך מוניטארי שיביא לגידול בהיצע האירו בשוק ולירידה בשיעורי הריבית, ובעקבות כך לפיחות בערכו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה