דו"חות המלט: גידול של 171% בשורת הרווח, המניה מזנקת לשיא של שנים

 | 
(1)
מרכזת עניין
חברת המלט שבשליטת קרן פימי (60.5%) עושה את זה שוב. הבוקר פרסמה המלט דו"חות חזקים לרבעון השלישי של 2016 וכמו שקרה עם פרסום הדו"חות לרבעון השני בחודש אוגוסט האחרון, גם הפעם המניה מגיבה בראלי גדול.
בשורה העליונה הציגה החברה גידול של 38.3% בהכנסות לעומת רבעון מקביל אשתקד ל-33 מיליון דולר וגידול של 90% ברווח הנקי ל-2.7 מיליון דולר. 
העלייה במכירות נובעת מגידול במכירות המוצרים לשני תחומי פעילות החברה - לתעשייה התהליכית ותעשיית המוצרים האולטרה נקיים. עיקר העלייה במכירות הינה בטריטוריות המזרח הרחוק, אירופה וצפון אמריקה. במכירות הרבעון השלישי אוחדו תוצאות חברת הבת Valves  Jiangsu Xinghe שנרכשה בסין, שמכירותיה הסתכמו בכ-3.5 מיליון דולר. בנטרול מכירות החברה הסינית, גדלו ההכנסות החברה בכ-23.4% לכ-29.4 מיליון דולר לעומת כ-23.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות הרבעון השלישי של שנת 2016 דומות להכנסות הרבעון השני של שנה זו הן ברמת קבוצת המ-לט והן ברמת חברת הבת בסין. בנטרול תוצאות החברה הסינית, גדל הרווח הנקי המיוחס לבעלי מניות החברה בכ-171.5% לכ-3.8 מיליון דולר לעומת כ-1.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. 

מניית המלט -2.83% המלט 5,560 -2.83% המלט בסיס:5,722 פתיחה:5,555 גבוה:5,575 נמוך:5,469 תמורה:1,736,820 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מזנקת מעל 7.5% בתגובה לדו"חות במחזור ער של 2 מיליון שקלים (לעומת מחזור ממוצע של 365 אלף שקלים בלבד בחודש האחרון) ומשלימה מהלך עליות של 72% מתחילת השנה ומנפצת את שיא כל הזמנים שנקבע ב-2007. נזכיר כי ביום פרסום הדו"חות לרבעון השני זינקה המניה בשיעור של 18%. נציין כי אחרי הקפיצה היום, המניה עשויה להיכנס למדד ת"א 125 החדש לאחר השקפת הרפורמה בפברואר הקרוב. 
אמיר וידמן, מנכ"ל המלט: "האסטרטגיה של המלט, שבמסגרתה החברה מתמקדת בלקוחות הגדולים ומהדקת עימם את תהליכי העבודה, משתקפת גם בתוצאות הרבעון השלישי של שנת 2016 המעידות על המשך הצמיחה והשיפור בכל מדדי הרווח. הפעילות השיווקית מבשילה ובאה לידי ביטוי בגידול בביקושים בתחום המוצרים האולטרה נקיים והתעשייה התהליכית בצפון אמריקה, אירופה והמזרח הרחוק. המלט צומחת הן צמיחה אורגנית והן על ידי מיזוגים ורכישות. חברת Xinghe Valve Jiangsu הסינית, המחזקת את כושר התחרות של המלט ואת יכולתה להרחיב נתחי שוק אוחדה לראשונה בדוחות החברה ברבעון השני לשנת 2016 ובגינה נרשמו ברבעון השלישי הוצאות שנובעות מתהליכי אינטגרציה, שילוו אותנו גם בשני הרבעונים הבאים. רכישה נוספת עליה הודענו לפני כחודש היא חברת Norvalves AS בתחום הנפט והגז – שפותחת לנו דלת לטריטוריית הים הצפוני. המלט מרכזת מאמצים לספק פתרונות ומוצרים איכותיים וייחודיים תוך גמישות ויעילות במענה לצרכי  לקוחות בינלאומיים מובילים, אשר מניבים וימשיכו להניב פירות. הקבוצה ממוצבת היטב הן מבחינה הפריסה הגיאוגרפית והן מבחינה תפעולית, וערוכה להאצת הצמיחה וביסוס מעמדנו התחרותי והשיווקי הגלובלי".
המלט עוסקת בייצור, מכירה ושיווק של ברזים, מחברים ושסתומים לטמפרטורות גבוהות, ללחצים גבוהים ולתנאי ואקום לתחום הבקרה בתעשיות התהליכיות ולהולכת גזים בתחום המוליכים למחצה. עם לקוחות החברה נמנות החברות המובילות בעולם בתעשייה התהליכית ותעשיית המוליכים למחצה. החברה נסחרת בשווי של 730 מיליון שקלים. 
גרף המלט מתחילת השנה ׁ(למניות נוספות שנמצאות במהלך ראלי - לחץ כאן):

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ממשיכים לפמפם עד לצניחה חופשית. (ל"ת)
  פימפום 28/11/2016 14:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור