דוחות אלווריון: ההכנסות נפלו ב-39% וההפסד גדל ל-5.8 מ' ד'

המנכ"ל הנכנס, חזי לפיד: "אנחנו נמצאים בעיצומה של תוכנית הבראה. ממשיכים לכוון לתזרים מזומנים מאוזן ולרווחיות צנועה בסוף השנה"
 |  (2)
חזי לפיד
הטלטלה שעברה על חברת {אלווריון} ושהובילה להחלפת המנכ"לים בחברה, מורגשת היטב בדוחות הרבעון השני של 2012. המנכ"ל הנכנס, חזי לפיד אומר היום "אנחנו נמצאים בעיצומה של תוכנית הבראה" ומקווה שהחברה תעבור לרווחיות צנועה ברבעון הרביעי.

הניסיונות לארגון מחדש שעושה המנכ"ל החדש שהחליף את ערן גורב מראה כי הכנסות החברה אמנם עלו ב-1.5% ביחס לרבעון הראשון אך צנחו ב-39% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הכנסותיה של ספקית הפתרונות לתקשורת אלחוטית בפס רחב הסתכמו ב-33.8 מיליון דלר לעומת 55.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. תחזית החברה לרבעון השלישי 2012 היא להכנסות בטווח שבין 39-31 מיליון דולר.

בשורה התחתונה דיווחה אלווריון על הפסד נקי (NON GAAP) של 5.8 מיליון דולר או הפסד של 9 סנט למניה. בתוספת הקצאת אופציות ועלויות רה-ארגון אחרות כולל צמצום מספר עובדי החברה ופינוי משרדיה, הסתכם ההפסד (GAAP) ב-10.7 מיליון דולר או 17 סנט למניה. זאת, לעומת הפסד נקי של 5.4 מליון דולר, או 9 סנט למניה ברבעון הראשון של 2012, ורווח נקי של 1.5 מיליון דולר, או 2 סנט למניה, ברבעון השני של 2011.

התחזית של הנהלת החברה לשורה התחתונה היא שבכפוף לתמהיל והיקף המשלוחים, צפויות התוצאות למניה במונחי non-GAAP עבור הרבעון השלישי, להסתכם בטווח שבין הפסד של 6 סנט לרווח של 2 סנט למניה. התוצאות למניה במונחי GAAP צפויות להסתכם בטווח שבין הפסד של 8 סנט לאיזון, לפני עלויות חד פעמיות כלשהן.

יש כסף בקופה לכיסוי החוב הקצר

במהלך הרבעון השני של 2012 השתמשה החברה במזומנים לפעילות שוטפת בסך 9 מיליון דולר. נכון ליום 30 ביוני 2012, היקף המזומן, שווי המזומנים וההשקעות הסתכם ב-32 מיליון דולר. נכון ל-30 ביוני 2012, סך כל החוב של החברה הסתכם ב-22 מיליון דולר, מהם 7 מיליון דולר שסווגו כחוב לטווח קצר.

בעיצומה של תוכנית הבראה

חזי לפיד, נשיא ומנכ"ל אלווריון: "אנו מתקדמים בכיוון הנכון, וצופים כי נדווח על שיפור בתוצאות הכספיות ברבעון השלישי. השפעת תוכנית ההבראה והקיצוץ בהוצאות תגולם במלואה בדוחות הרבעון הרביעי, ואנו ממשיכים לכוון לתזרים מזומנים מאוזן ולרווחיות צנועה בסוף השנה. תוצאות הרבעון השני עומדות בתחזית שנתנו לשוק ההון, כשפעילויות החברה בתחום הפתרונות בתדרים מורשים ובלתי מורשים הינן כפי שחזינו.

"אנו נמצאים בעיצומה של תוכנית הבראה שבישומה התחלנו במהלך הרבעון השני. בנוסף לצעדי ייעול שנועדו לצמצם את ההוצאות התפעוליות, עליהם כבר הודענו, נקטנו בצעדים נוספים שעיקרם הקמת חטיבה נפרדת עבור פעילותנו בתחום הפתרונות בתדרים מורשים.

"אנו מאמינים כי מבנה ארגוני זה ישפר את מיקוד החברה בכל פעילויותיה בשוקי היעד השונים, ויסייע לנו להגיע לרווחיות. אנו מתקדמים בכיוון הנכון, וצופים כי נדווח על שיפור בתוצאות הכספיות ברבעון השלישי. השפעת תוכנית ההבראה והקיצוץ בהוצאות תגולם במלואה בדוחות הרבעון הרביעי, ואנו ממשיכים לכוון לתזרים מזומנים מאוזן ולרווחיות צנועה בסוף השנה".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הלפיד שלפני המחנה
  הוילדע' חייע' 01/08/2012 11:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המנכ"ל הנכנס תותח רציני. זה הזמן להשקיע במניה.
  סגור
 • 1.
  אולימפיאדה
  mendiko 01/08/2012 09:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חזי תסע ללונדון לאולימפיאדת התרוצים!!!!
  סגור