קבלני עפר - מי יודע?

|
Earthworks, צילום: PIXABAY

עבודות עפר נכנסות לקטגוריה של עבודות הנדסה ותשתית אשר במסגרתן מבצעים עבודות חפירה למטרות שונות או הריסת מבנים או פינוי של עפר, אדמה, סלעים ולעתים גם פסולת ושורשי עץ.
על פי רוב משתמשים העובדים בכלי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) דוגמת באגר, שופל, וכלי צמ"ה נוספים כדי לספק את המענה המתאים ולטפל בשטח המיועד לעבודה.

קבלני עבודות עפר עומדים בקשר עם הלקוחות, המהנדסים ושאר בעלי מקצוע קשורים, מבצעים את העבודה ומנהלים את העובדים בשטח, הכל כדי לספק את המענה הדרוש מהם והטובים שבהם גם יקפידו על בטיחות בעבודה ועל עמידה קפדנית בלוחות הזמנים.
מתי יש צורך בשירותיו של קבלן עפר?
עבודות עפר מבוצעות במקרים רבים ומגוונים. אלה כמה מבין הבולטים שבהם:

  • עבודות עפר ותשתית – לפני שניתן יהיה לסלול מסילת רכבת חדשה, יש צורך בביצוע עבודות עפר על מנת לפנות את השטח מפני סלעים ואדמה, לעצב אותו ולהתאימו לגובה ולמידה הרצויים. רק לאחר מכן ניתן יהיה להתחיל ולהניח עליו את מסילות הברזל הנחוצות.
 
  • קבלן עפר – עבודות העפר אינן מבוצעות רק למען כלל הציבור, אלא גם למען אנשים פרטיים. כך למשל, בעלי בתים רבים נעזרים בקבלנים כדי לבנות בריכה בחצר ביתם, לרצף את הגינה והחצר או לפזר חצץ.
 
  • עבודות הריסה – קבלני עפר עוסקים בין השאר גם בהריסת מבנים. לעתים יש צורך להרוס מבנה ישן המסוכן לציבור ולבנות במקומו מבנה חדש. פעולה נפוצה זו למשל מתבצעת במסגרת במסגרת תמ"א. עבודות הריסה מבוצעות בעת חיזוק מבנים (הוספת מרפסות, מעליות או ממ"ד), כמו גם בעת הריסת מבנים מן היסוד במסגרת תכנית פינוי-בינוי, או הריסת מבנה רעוע ומסוכן או בעקבות צו בית משפט – הריסת מבנה שאינו חוקי.
 
  • פינוי פסולת בניין  – מסתבר כי תפקיד בולט ושירות נפוץ בקרב העוסקים בתחום עבודות עפר הוא השכרת מכולות לפינוי פסולת בניין. שיפוצניקים וקבלני בניין זקוקים תמיד למכולות לפינוי פסולת בניין בסמוך לאתר הבניה. קבלני עבודות עפר מספקים גם שירות זה.
 
  • טרקטורים לחפירה - כדי להרוויח יותר מקום בשטחה של ישראל הקטנה נבנים מרתפים וגם חניונים תת קרקעיים. שאגב מגנים על הרכבים מפני השמש ומספקים פתרון יעיל ואיכותי לחום הקיץ ולחות הבלתי אפשריים בישראל.
    כדי לבנות כל דבר מתחת לקרקע, גם מרתפים או חניונים קבלני עפר משתמשים בדחפורים, טרקטורים מיוחדים בגדלים שונים, שיוכלו להתמודד עם כל סוגי הקרקע בשטח, לחפור וגם לרסק סלעים במידת הצורך ולהוציא כמויות רבות של אדמה.
בחירת חברה לביצוע עבודות עפר
קבלני בניין, שיפוצניקים ואפילו אנשים פרטיים נזקקים לא אחת לשירותיה של חברת עבודות עפר ופינוי פסולת בניין -  אז איך בוחרים?
 אנו ממליצים לבחור קבלן עבודות עפר לפי פרמטרים שונים. למשל, אולי אפילו לפני הכל – חשוב מאוד השירות, האדיבות והנעימות שבשיחה הראשונה. כבר אז ניתן להתרשם "עם יש לנו עסק".
חשוב שלחברה יהיה רישיון עבודה, שיהיו פועלים מנוסים, חרוצים ובעלי מוטיבציה לעבודה וחשוב גם שחברה זו תדע לספק ביטוח רלוונטי ככל והוא נדרש לפרויקט.
נוסף לכך, מומלץ לבחור חברה לעבודות עפר עתירת ניסיון ומקצועית שתדע גם לספק פתרון לבעיות הנוצרות מעת לעת באתר הפרויקט ונובעות לעיתים מתוואי השטח או מאופי העבודה עם פועלים. עוד נדגיש כי כדאי ורצוי לדרוש אישור על פינוי פסולת בניין, המתבקש ע"י הרשויות לטובת טופס 4.
בדרך זו אפשר לייעל את העבודה ולהגיע ליעדים שהצבנו בתחילתה תוך פרק זמן קצר יחסית לצד חיסכון כספי ניכר.
המאמר באדיבות יוסי נשיא בע"מ – קבלני עבודות עפר ופינוי פסולת בניין  www.yossinassi.co.il

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות