טכניקת החדירה של וויליאם דאניגאן

אחת מן הבעיות הניצבות בפני סוחר, בתקופות בהן השוק דינאמי והתיקונים הטכניים דלים וחסרי משמעות ממשית, היא כיצד להשתלב בכיוונה של המגמה השלטת
|
(11)
אייל גורביץ', צילום: Istock, Bizportal
אחת מן הבעיות הניצבות בפני סוחר, בתקופות בהן השוק דינאמי והתיקונים הטכניים דלים וחסרי משמעות ממשית, היא כיצד להשתלב בכיוונה של המגמה השלטת. תחשבו על ישראמקו, תחשבו על כלכלית ירושלים או אל על שרשמו עליות חדות שלוו בתיקונים דלים למדי. הבעיה המרכזית המתעוררת נחלקת לצורך לסחור בכיוון המגמה ולצורך לקבוע את הנקודה לקטיעת הפסד במידה והעסקה מתבררת ככושלת.
שוק דינאמי ומהיר לא נותן הזדמנויות רבות לחבור אליו, אלא אם כן אתה שייך לאותו סוג של סוחרים שעוצם את העיניים וקופץ למים הקרים. וויליאם דאניגאן לא היה כזה. היה ברור לו הצורך לבצע עסקה שתהיה מבוססת על תקדימים שהוכיחו עצמם בעבר ועמדו במבחן הזמן. באמצע שנות החמישים הוא חקר תופעות התנהגותיות ופרסם טכניקת מסחר פשוטה להפליא המסייעת בידי אלה המבקשים לסחור או להצטרף לשוק דינאמי ומהיר. במגמת עלייה או במגמת ירידה. את שיטתו כינה וויליאם בשם האקזוטי "טכניקת החדירה של וויליאם דאניגאן".
הכללים במגמת עלייה
לדאניגאן היה ברור אז שיש צורך לקבוע כללים ברורים והוא אכן עשה זאת. הוא קבע אז מספר כללים החייבים להתקיים כדי שהעסקה תהיה כדאית ולעיתים מזומנות גם רווחית. כדי להשתלב בשוק המצוי במגמת עלייה, חייבים להמתין כתנאי ראשוני ובסיסי ליום אחד של ירידות.
מהו יום של ירידות לפי דאניגאן? – יום ירידות לפי דאניגאן מוגדר כאשר השער הגבוה של יום המסחר הנוכחי, נמוך מן השער הנמוך שנקבע ביום המסחר הגבוה ביותר. לפיכך, יש לאגור נתונים אודות השער הגבוה, הנמוך ושער הסגירה ביום מסחר נתון.
נניח שהשוק נמצא במגמת עלייה. התיקונים הטכניים דלים וחסרי בשר. ביום מסחר מסוים רושם השוק רמת שיא של 100 נקודות כאשר רמת השפל היומית באותו יום הייתה 98 נקודות. בימים שלאחר מכן מתחילה נסיגה. לפי דאניגאן, יום הירידות הראשון להתייחסות הוא היום בו השער הגבוה נקבע ברמה הנמוכה מ-98 נקודות. זהו היום הראשון במהלך הנסיגה, שהשער הגבוה ביום המסחר הנתון, היה נמוך מן השער הנמוך שנרשם ביום הגבוה ביותר.
הנסיגה מתמשכת פרק זמן נוסף וביום מסחר מסוים רושם השוק שער יומי נמוך של 87 נקודות ושער גבוה יומי של 92 נקודות. זו נקודת השפל הנמוכה ביותר כאשר ממנה מתחדשות העליות. דאניגאן בדק ומצא שכאשר שער הסגירה גבוה מן השער הגבוה שנרשם ביום הנמוך ביותר, מהווה הדבר איתות קנייה אמין. כלומר, ביום המסחר שלמחרת ננעל השוק ברמה של 94 נקודות לעומת שער גבוה של 92 נקודות שנקבע ביום השפל. זו נקודת הקנייה.
קטיעת ההפסד
הגם שטכניקת עבודה זו מוכיחה את עצמה באחוז גבוה מן המקרים, הרי שאחד מכללי המסחר הבסיסיים מחייב לקבוע, טרם העסקה, את הרמה ששבירתה תחייב חיתוך מיידי של העסקה תוך שמירה על הפסד קטן ככל האפשר. מסחר ללא מיקום הוראה לקטיעת הפסד הוא חסר טעם, היגיון או תבונה ויוביל, במוקדם או במאוחר, להפסדים כבדים.
 
לכן, ההוראה לקטיעת ההפסד, או חיתוך העסקה, יתבצע כאשר השוק נסוג מתחת לרמת השפל היומית שנרשמה ביום בו בוצעה העסקה. במקרה הנוכחי, אם נסוג השוק מתחת לרמת השפל של היום הנמוך ביותר שנרשם במהלך התיקון הטכני, כלומר אותו יום בו שפל השוק לרמה של 92 נקודות, תחתך העסקה ועל הסוחר יהיה לחפש נקודת כניסה חדשה. אותה טכניקה תתבצע במגמת ירידה, אם כי במהופך.

הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
 
אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלב
ד.
תגובות לכתבה(11):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  שאלה חשובה
  קובי 07/07/2019 14:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך ניתן לעשות קטיעת הפסד מי שמשקיע דרך הבנק , ולא מאמין או לא רוצה להשים את הכסף בבית מסחר כל שהוא ?תודה רבה
  סגור
 • 7.
  ניתוח טכני
  אלעד זוארץ 03/07/2019 12:32
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שטויות שמעולם לא הוכחו כנכונות. השקעה לטווח ארוך הוכחה תמיד כדבר הנכון אי אפשר לתזמן את השוק - כלל הבסיס
  סגור
 • חמה אייל מוכיח שניתוח טכני היא שרלטנות לשמה כל שבוע (ל"ת)
  1 11/07/2019 21:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  תשקיעו בגבעות יה"ש
  ענב 02/07/2019 11:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תעלה מעלה מעלה
  סגור
 • 5.
  תפסיק לשדל אנשים להימורים האלה. (ל"ת)
  אלין 02/07/2019 10:59
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • שמתביישת בשם אילנה והפכה לאלין...המשך:...
  לאילנה 02/07/2019 13:10
  הגב לתגובה זו
  1 3
  את זקנה הזוייה . היכן ראית שהוא שידל מישהו למשהו? ועוד להימורים האלו ולא אחרים. וגם כותבים הפסק. ולמה אנשים ואולי זה נשים. ומה לגבי ההמלצות החולות שלך??
  סגור
 • תפסיק או תפסיקי לתקן לי את העברית את או אתה עושה בושות.
  אלין 02/07/2019 16:23
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לעצמך כי כותבים איך שאני כותבת. כותבים תפסיק ולא הפסק ולך או לכי ללמוד קצת עברית ואחר כך תלמד או תלמדי איך להשקיע בבורסה.
  סגור
 • 4.
  תפסיק עם המסחר הזה. למה לסחור ולא להשקיע?...........
  אלין 02/07/2019 10:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתה באמת חושב שיוצא משהו לסוחרים ויש רווח(אפילו אתה מפסיד).
  סגור
 • 3.
  הלו זה רדיו ? (ל"ת)
  א 02/07/2019 09:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  לא צדק לפני 3 חודשים הדאס 10000 אמרת התרסקות עלה 25%
  אילן 02/07/2019 08:43
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לא שכחנו פשוט הפסדתי הרבה כסף , אתה לא יודע להודות בטעיות ענקיות
  סגור
 • 1.
  קלאסי ... (ל"ת)
  כותב 02/07/2019 07:46
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות