צפו פגיעה: ועד עובדי חברת החשמל הכריז על עיצומים בצל הרפורמה

יו"ר הועד הורה לעובדים להימנע מלחבר לקוחות קצה של תחנות כוח פרטיות. מחר צפויים להכריז שלום ועיני על תחילת שיחות הרפורמה
 |  (10)
חשמל
יו"ר ועד עובדי חברת החשמל דוד (מיקו) צרפתי הורה במסגרת מכתב ששלח לעובדי החברה היום (ב') שלא לחבר לקוחות קצה של תחנות כוח פרטיות, ובכלל זה OPC ופז, וכן לנקוט בשורת צעדים נוספים שנועדו לסכל את החלטת רשות החשמל בעניין הייצור וחלוקה של חשמל. לדברי צרפתי, "ערב פתיחת המו"מ, רשות שחמל מנסה לבצע מחטפים שונים ולקבוע עובדות בשטח, בעיקר במקטעי החלוקה והאספקה".

צרפתי הורה לעובדי חברת החשמל לסרב להחלטות ההנהלה ולא לבצע ולהוציא לפועל את החלטות רשות החשמל, שנוגעת בין היתר לקיבוצים, מושבים ויישובי בדואים שהינם "מחלקים היסטוריים" ומאפשרת מתן הנחה בחשבון החשמל.

נציין כי אותם "מחלקים היסטוריים" נחשבו בעבר לצרכן אחד עם מונה חשמל אחד לכל התושבים המתגוררים בישובים. החלטת רשות החשמל מאפשרת להם להתאגד ולפעול כיזמים פרטיים מול חברת החשמל בתמורה להנחה של 3% בחשבון החשמל. צרפתי הורה לעובדים שלא לאפשר גבייה מהמחלק של תעריף מכירה מרוכזת במתח גבוה, גם אם הרשות הודיעה כי המחלק ההיסטורי אכן זכאי לתעריף הנ"ל.

רשות החשמל תקנוס את חברת החשמל בכל יום בעת עומסי ביקוש קיצוניים

החלטה נוספת של הרשות שמעוררת תרעומת, ואותה מבקש צרפתי שלא להוציא אל הפועל, נוגעת לעניין מתן האפשרות לגורמים עסקיים לאגד קבוצות צרכנים שיסכימו להתנתק מרשת החשמל בעת עומסי ביקוש קיצוניים. אותם גורמים עסקיים צפויים לקבל מחברת החשמל 3 שקלים עבור כל קוט"ש שנחסך, כאשר רשות החשמל צפויה לקנוס את חברת החשמל ב-500 שקל כל יום. צרפתי הורה לעובדים שלא לאפשר צירוף של אותם גורמים עסקיים ("מאגדים") על פי הוראות ההסדרה.

בנוסף, צרפתי מהרה לעובדים שלא "להעביר כל מידע בע"פ או בכתב בנושאים הנ"ל לרשות החשמל, או לאגף השיווק, או לכל גורם חיצוני אחר. צרפתי מציין כי אין להעביר מידע בכל דרך שהיא, או לפעול מול מתווכי חשמל/ חברת פרטיות המבקשות לפעול בכל פעילות שהיא במקטע החלוקה או האספקה".

החלטות רשות החשמל מעוררות התנגדות עזה בקרב ועד עובדי חברת החשמל, שרואים בה משום ניסיון לבצע מחטפים שונים וקביעת עובדות בשטח ערב פתיחת המו"מ עם הממשלה. הועד חושש כי ההחלטות יפגעו במונופול של החברה שמספקת בלעדית חשמל לצרכן הבודד.

הנהלת חברת החשמל ציינה בתגובה כי "חברת החשמל תמלא אחר כל הוראות הרגולטור".

רשות החשמל ציינה בתגובה כי "רשות החשמל – וכך גם גופי ממשלה נוספים – פעלו בשנים האחרונות באופן מאומץ ליצירת תנאים לתחרות במשק החשמל, בהתאם להוראות החוק והחלטות ממשלה. הרשות רואה בחומרה כל פגיעה בשחקנים פרטיים במשק החשמל או בצרכני חשמל המבקשים להינות מפירות התחרות, תוך ניצול מעמדה של החברה".

מועד עובדי חברת החשמל נמסר בתגובה כי "רשות החשמל מנסה לבצע מחטפים, להכשיל את המו"מ על הרפורמה בחברה ולהכשיל את שרי האוצר והתשתיות. כל זאת בניגוד להחלטות ביה"ד לעבודה. לא נסכים להתנהלות שכזאת".

נציין בהקשר זה כי מחר (ג') שר האנרגיה סילבן שלום ויור"ר ההסתדרות עופר עיני צפויים להכריז על תחילת שיחות הרפורמה בחברת החשמל. בשיחות יחלו בתום גיבוש מתווה רפורמה המוסכמ על הממשלה, שיגובש באמצעות ועדה ציבורית אותה ינהל יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה אורי יוגב.
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  חבורת חזירים מכוערים. (ל"ת)
  יד הנפץ 23/07/2013 01:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 7.
  נ מ א ס ת ם
  שוק פרטי 22/07/2013 18:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  באים שבעה עובדים כשבמקרה הטוב צריכים אולי שניים . אחד על העמוד שישה יושבים או מיסתכלים ץ טנדרים חדשים לחברה כושלת ומפסידה .יוצאים להישתלמויות בבתי מלון חמישה כוכבים אפילו לא ניכנסים להרצאה אחת נו באמת להמשיך ?
  סגור
 • נמאסתם
  דוד 22/07/2013 21:35
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כואב לך אתה מסכל על הדשא של השכן מסכן אני מרחם עליך באמת כואב לי עליך יש לך עוד מה לספר מסכן שיהיה לך הרבה אור בעניים
  סגור
 • 6.
  מוכן לסבול כדי שיעיפו את השוביניסט הזה.!!! (ל"ת)
  אבי 22/07/2013 16:43
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 5.
  להשבית את המדינה עד אשר הכנסת והממשלה יתיעלו (ל"ת)
  אזרח 22/07/2013 16:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  יש לפטר את כל העובדים ולהחליפם!
  לפטר! לפטר! לפטר! 22/07/2013 15:53
  הגב לתגובה זו
  7 0
  די לסחטנות!
  סגור
 • 3.
  2500 עובדים מיותרים יש להם הפקרות | (ל"ת)
  סדר בחברת חשמל. 22/07/2013 15:42
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • 2.
  חייבים לשמור על מונופול החשמל ,להחזיק את הילידים קצר (ל"ת)
  אנונימי 22/07/2013 15:11
  הגב לתגובה זו
  1 4
  סגור
 • 1.
  רק השיטות של הממשלה אלימות יותר. (ל"ת)
  אותם אנשים כל הזמן 22/07/2013 14:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • םיפור לקנאים
  משקפופר 22/07/2013 22:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אישה אחת בכתה כל יום לאלוהים למה השכנה שלה מצליחה יותר בחיים, הילדים שלה הכי טובים,העבודה שלה הכי טובה והבית שלה הכי יפה, ולה אין כלום. ענייה ומרודה. אלוהים בסוף ריחם עליה ונתן לה לבקש כל מה שהיא רוצה אבל שתדע גם שהשכנה שלה תקבל את אותו דבר אבל כפול. ואז האישה הענייה חשבה וחשבה ואמרה לו... תוציא לי עין אחת. ועכשיו תחשבו בעצמכם עד כמה הקנאה אוכלת אתכם.
  סגור