מה גרם לשני ניירות בת"א לרכז מחזור ענק של 2.8 מיליארד שקל בנעילה?

התשובה: מנהלי תעודות הסל הזרימו בשלב הנעילה ביקושים לאגרות החוב שמועד פדיונן יחול ב-30 באפריל בעוד חמש שנים ובעוד שנתיים
 | 
סוחר
המסחר בשוק המניות התל אביבי התנהל היום בעצלתיים ובסופו סגר מדד המעו"ף ללא שינוי והמחזור בשוק המניות וההמירים הסתכם רק ב-713 מיליון שקל. אולם בשוק האג"ח המקומי היה זה יום מעניין מאוד, במיוחד למנהלי תעודות הסל, שהזרימו בשלב הנעילה ביקושים לאגרות החוב שמועד פדיונן יחול ב-30 באפריל בעוד חמש שנים ובעוד שנתיים, ולכן הן עברו היום לקבוצות מדדים המשקפות תקופות שונות מאלה בהן נסחרו עד היום.

האג"ח {ממשלתי צמוד 0418}, שמועד פדיונו יחול ב-30 באפריל 2018, ריכז מחזור ענק של לא פחות מ-1.353 מיליארד שקל. זאת, מאחר ולמעשה היום בסיום המסחר נדרשו מנהלי תעודות הסל להעביר אותו מקבוצת המדדים של אג"ח לתקופה של 5-10 שנים לקבוצת המדדים של אג"ח לתקופה של שנתיים עד 5 שנים.

בדומה, לאג"ח {גליל 5472} הוזרמו פקודות בשווי של מעל ל-1.451 מיליארד שקל. זאת לאחר שמנהלי תעודות הסל נדרשו להעביר את החזקותיהם בו מקבוצת המדדים לתקופה של שנתיים עד 5 שנים לקבוצת המדדים העוקבת אחרי אג"ח שמועד פדיונן יחול בתקופה של עד שנתיים (0-2).

דודי רזניק, מנהל תחום האג"ח של לאומי שוקי הון אמר הערב בשיחה עם Bizportal כי "ההסבר לכך שבסה"כ המחזור הגדול שנרשם בנעילה לא גרר תנודה חריפה בני"ע אלה (ממשלתי צמוד 0418 עלה ב-0.13% וגליל 4572 עלה ב-0.06%) היא בגלל שמדובר בתהליך טכני במהותו שהיה ידוע בשוק והסוחרים התכוננו אליו".

רזניק הוסיף כי "שוק האג"ח הממשלתי ממשיך לעלות ושובר כל יום שיאים חדשים, על רקע ירידת התשואות הממשלתיות בעולם וההערכות בשוק כי בנק ישראל יוריד את הריבית לפחות עוד פעם אחת. גם התקציב המתגבש על ידי הממשלה מתקבל בשוק ההון בצורה די חיובית, מה שבא לידי ביטוי באמון שהשוק נותן בשוק האג"ח הממשלתי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה