הפניקס רכשה בשוק כ-1% ממניות אקסלנס ב-8.35 מיליון שקל

לאחר העסקה מחזיקה הפניקס ב-79.6% ממניות בית ההשקעות. בתקופה הקרובה צפויה הפניקס לרכוש כ-5% מידי רוני בירם וגיל דויטש כחלק מהסכם הפשרה
 | 
אייל לפידות
חברת הפניקס -1.1% הפניקס 2,161 -1.1% הפניקס בסיס:2,185 פתיחה:2,185 גבוה:2,200 נמוך:2,159 תמורה:3,920,191 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ממשיכה להגדיל את החזקותיה בבית ההשקעות {אקסלנס השקעות}. בימים האחרונים רכשה חברת הביטוח כ-1.03% ממניות בית ההשקעות בתמורה ל-8.35 מיליון שקל. לאחר העסקה מחזיקה הפניקס ב-79.6% ממניות אקסלנס.

בית ההשקעות אקסלנס נוסד על ישי השותפים רוני בירם וגיל דויטש אשר מכרו את השליטה בו לידי קבוצת דלק של תשובה. בין הצדדים התגלה סכסוך מתוקשר היטב שהגיע לדיון אצל בורר. בסופו של יום נחתם בין הצדדים הסכם פשרה המסדירה את הזכויות.

כחלק מן ההסכם צפויה הפניקס לרכוש בחודש אפריל-מאי כ-5% נוספים מבית ההשקעות מידי בירם ודויטש ושנה מאוחר יותר צפויה הפניקס לרכוש את 5% הנותרים ולהגיע להחזקה של 89.8% מהמניות של בית ההשקעות.

המהלכים של הפניקס בשנים האחרונות לצד רכישת המניות בבורסה עשויה להצביע על כך שבטווח ארוך ברצונה למחוק את המניות ממסחר. עם זאת, הפניקס אינה יכולה לעשות זאת באמצעות רכישת מניות נוספות בשוק, זאת בשל תקנות הבורסה על כך שבעלת שליטה לא יכולה לחצות את רף ה-90%.

אם אכן תרצה הפניקס למחוק את בית ההשקעות אקסלנס ממסחר, היא נדרשת לעשות זאת באמצעות מלאה לציבור המחזיקים. רק אם תחצה הפניקס את רף ה-95%, היא תוכל לבצע רכישה כפויה של יתרת המניות שבידי הציבור.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה